Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Bécs fontosnak tartja, hogy az erőegyensúly ne tolódjon el a globális vállalatok javára.
Ausztria a Kanadával kötendő szabadkereskedelmi megállapodás (CETA) ügyében is hajlandó konfrontálódni az Európai Unió más tagállamaival – mondta az osztrák kancellár.
"Nehéz lesz, ez lesz a következő konfliktus az Európai Unióban, amelyet Ausztria vált ki (...), de biztosítanunk kell, hogy az erőegyensúly ne tolódjon el a globális vállalatok javára" – mondta szerda este Christian Kern az ORF tévének adott nyilatkozatában.
Ausztria ellenzi az Egyesült Államokkal kötendő szabadkereskedelmi megállapodást (TTIP) és Kern szerint a CETA számos hasonló problémától terhes. A szociáldemokrata kancellár nem bocsátkozott részletekbe.
Ausztriában széles körben aggódnak, hogy a TTIP miatt romlanak az európai élelmiszer-biztonsági szabványok, és azt is ellenzik, hogy a megállapodás szerint a vállalatok bírósághoz fordulhatnának, ha úgy gondolják, hogy a kormányok egy-egy intézkedése hátrányt jelent számukra.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.