Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Első nekifutásra a 2,5 milliárd forintos irányár harmadát sem ajánlották a Zelnik-féle aranymúzeum épületéért, így a felszámoló kénytelen lesz újra meghirdetni – írja a szerdai Világgazdaság.
A lap szerint kínai és orosz befektetők is érdeklődtek, végül azonban csak egyetlen ajánlat futott be a tulajdonos Zelnik Istvánról elnevezett Délkelet-ázsiai Aranymúzeum megvételére.
Az egykori diplomata, Zelnik István magángyűjteményének helyet adó, Rausch-villaként ismert fővárosi Andrássy úti ingatlant 2,5 milliárd forintra tartotta a felszámoló TG Vagyonfelügyelő és Felszámoló Kft., ehhez képest 800 millió forintos ajánlat érkezett.
Az aranymúzeum 2011-ben nyílt meg és majdnem megkapta hivatalosan is a múzeumi státust – idézte fel a lap, amely szerint szakértők mind a gyűjtemény értékét, mind az eredetét illetően kételyeket fogalmaztak meg.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.