Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Theresa May brit miniszterelnök szerint az Európai Unió több tisztviselője és az európai sajtó fenyegetőzésekkel és félremagyarázásokkal igyekszik befolyásolni a június 8-ára kiírt előrehozott nagy-britanniai parlamenti választásokat.
May a brit parlament hivatalos feloszlatása alkalmából szerdán látogatást tett II. Erzsébet királynőnél a Buckingham-palotában.
Az uralkodóval tartott félórás megbeszélésről visszatérve azt mondta, hogy az Európai Bizottság az eddiginél keményebb alapállásra helyezkedett a brit EU-tagság megszűnésének feltételeiről kezdődő tárgyalásokkal kapcsolatban, európai politikusok és tisztségviselők pedig fenyegetéseket fogalmaznak meg Nagy-Britanniával címére. Mindeközben a kontinentális sajtó félremagyarázza a brit kormány tárgyalási pozícióit.
Szerinte mindezt szándékosan úgy időzítették, hogy befolyásolja a június 8-ai brit parlamenti választásokat.
A brit kormányfő közölte, a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyének aktiválásáról - vagyis a brit EU-tagság megszűnéséhez vezető folyamat hivatalos elindításáról - Brüsszelnek küldött március végi levelében is világosan kifejtette, hogy London távozni kíván ugyan az Európai Unióból, de ezt nem azért teszi, hogy ezzel ártson európai barátainak és szövetségeseinek. Nagy-Britannia elmélyült, különleges viszonyrendszerre törekszik az EU-val a kilépés után is, és azt szeretné, hogy az unió sikeres legyen.
Theresa May szerint azonban az elmúlt néhány nap fejleményei megmutatták, hogy bármit kívánjon is a brit kormány, vannak néhányan Brüsszelben, akik nem szeretnék, hogy a kilépési tárgyalások sikerrel járjanak, és azt sem, hogy Nagy-Britannia jólétben éljen. "Ha megengedjük, hogy a brüsszeli bürokraták legázoljanak bennünket, akkor elvész az a lehetőség, hogy a jelenleginél igazságosabb társadalmat építsünk, amely mindenkinek valós esélyt kínál" - fogalmazott szerdán.
Az elmúlt napokban nyilvánosságra kerültek olyan értesülések, amelyek szerint már a kilépési tárgyalások előkészítő egyeztetései sem zajlottak zökkenőmentesen.
Theresa May a múlt héten a Downing Streeten fogadta Jean-Claude Junckert, az Európai Bizottság elnökét, és a kormányfő szóvivője a munkavacsora után konstruktívnak nevezte a megbeszélést. Brit és német sajtóértesülések szerint azonban a londoni tárgyaláson több sarkalatos kérdésben - mindenekelőtt a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok jogosultságainak további garantálásában - komoly nézeteltérések merültek fel.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung című német napilap a hét végén brüsszeli forrásokra hivatkozva például azt írta, a megbeszélésen az Európai Bizottság elnöke kijelentette, hogy a Brexit-folyamatot nem lehet sikerre vinni, és ha a brit kormányfő erre számít, akkor "egy másik galaxisban él". Theresa May a héten a BBC-nek ezt brüsszeli pletykának nevezte, és kijelentette: nem emlékszik rá, hogy ilyesmi elhangzott volna a Junckerrel tartott londoni tárgyalásán.
Michel Barnier, az Európai Bizottság Brexit-főtárgyalója azonban szerdán Brüsszelben azt mondta, nehéz és összetett tárgyalásokra kell készülni, az idő pedig meglehetősen szűkös. Barnier szerint az EU megállapodásra kíván jutni a britekkel, de arra is fel van készülve, hogy ez nem fog sikerülni. "Nem mond igazat, aki azt állítja, hogy a kilépésnek nem lesznek következményei" - fogalmazott a bizottság főtárgyalója.
Ugyancsak szerdán a Financial Times azt írta, hogy az Európai Unió akár százmilliárd euró egyszeri bruttó befizetési igényt is benyújthat Nagy-Britanniának a brit EU-tagság megszűnésének feltételeiről szóló megállapodás fejében.
A londoni gazdasági napilap értesülései szerint az EU Brexit-tárgyalói felfelé módosították az unióval szembeni brit pénzügyi kötelezettségekről szóló eredeti kalkulációikat, úgy, hogy az összeg tartalmazza egyebek mellett a brit EU-tagság megszűnése utáni időszakra járó mezőgazdasági hozzájárulást.
A lap szerint Párizs és Varsó szorgalmazza, hogy a végszámlában legyen benne a Brexit utáni EU-költségvetési periódusra eső brit mezőgazdasági hozzájárulás, Berlin pedig ellenzi, hogy London visszatérítést kapjon az Európai Unió intézményi vagyonelemeiből rájutó részesedés alapján.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Finnországnak elöregedő társadalma miatt különösen fontos a külföldi munkaerő bevonzása és megtartása. A nyitott, befogadó ország képe mögött azonban jelen van a rasszizmus, és folyamatos politikai viták tárgya a bevándorlás szabályozásának kérdése.