Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Kétmilliárd euró értékű kötvénykibocsátásra szánta el magát az E.On, melynek bevételeiből a nukleáris hulladék tárolására szolgáló megoldást finanszírozzák.
Az E.ON kihasználta a kedvező piaci környezet által nyújtott lehetőséget, és kedden három euróalapú kötvényt bocsátott ki. Az összesen 2 milliárd euró értékű papírok iránt élénk a kereslet, így – írja a cég sajtóközleményében: – a vállalatnak mindhárom lejárat esetében kedvező kamatfeltételeket sikerült elérnie.
A három kötvény:
• 750 millió euró értékű kötvény 0,375 százalékos kamatszelvénnyel, 2021 augusztusi lejárattal
• 500 millió euró értékű kötvény 0,875 százalékos kamatszelvénnyel, 2024 májusi lejárattal
• 750 millió euró értékű kötvény 1,625 százalékos kamatszelvénnyel, 2029 májusi lejárattal
A német energiacég márciusi, sikeres tőkeemelése után ez a második nagy tőkepiaci tranzakció, melyet a cég új gazdasági igazgatója, Marc Spieker vezényelt le.
A kötvénykibocsátásból származó bevételt az E.ON többek között az év közepén esedékes, a német kormánynak fizetendő összeg finanszírozására fogja fordítani a nukleáris hulladék tárolására vonatkozó kötelezettség átruházásával kapcsolatban. A Deutsche Bank, a Goldman Sachs International, az ING és a J.P. Morgan közösen jártak el aktív könyvvezetőként három másik passzív könyvvezetővel együtt.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Ez már a második alkalom.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?