Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Nyolc százalékkal bővült az USA-ba irányuló német export értéke az idei első negyedévben. Virágzik a kétoldalú kereskedelem Donald Trump amerikai elnök protekcionista ígérgetéseinek dacára.
Az USA 29,1 milliárd euró értékben vásárolt árukat a legnagyobb európai gazdaságtól, így továbbra is Németország legfontosabb felvevő külpiaca maradt. A német import viszont csökkent, így a külkereskedelmi mérleg közel 14 milliárdos többletet mutatott a német gyártók javára a január-márciusi időszakban.
Németországnak ennél nagyobb többlete egyetlen ország viszonylatában sem keletkezett.
Brigitte Zypries német gazdasági miniszter a héten utazik Washingtonba, hogy megbeszélést folytasson Wilbur Ross kereskedelmi miniszterrel és Robert Lighthizer amerikai kereskedelmi főképviselővel. A tárgyalások fókuszában a német export erősödése, az amerikai külkereskedelmi hiány mélyülése és az amerikai termelők érdekét szolgáló importvámok témaköre áll majd.
A német külkereskedelmi többlet magas szintjét sokan kifogásolják, a Nemzetközi Valutaalaptól kezdve Donald Trump amerikai elnök kormányán keresztül az Európai Bizottságig. A bírálatok szerint a német gazdaság exportfüggősége és a belső kereslet gyengesége árt a világgazdaságnak és hátráltatja az euróövezeti gazdaságot.
A német kormány és gazdasági szervezetek rendre visszautasítják a bírálatot. Rendszerint azzal érvelnek, hogy senkinek sem kötelező német terméket vásárolni, mégis sokan választják, mert kitűnő a minősége.
Angela Merkel német kancellár hétfőn egy berlini gimnáziumban tett látogatásán azt fejtegette, hogy a magas német külkereskedelmi többlet a túl gyenge eurónak és a viszonylag alacsony olajáraknak tudható be. Egyfelől az euró gyengesége miatt viszonylag olcsóak a német termékek, az olajimporttól függő német gazdaságnak pedig további előnyt jelentenek az alacsony energiárak.
A világ 19 legnagyobb gazdaságát és az Európai Uniót tömörítő G20-csoport soros elnöki tisztét Németország a Kereskedelmi Világszervezetben közösen kidolgozott szabályokon alapuló, szabad és nyitott kereskedelem híve. Trump elnök protekcionista retorikája és a szabadkereskedelemből származó előnyök körüli vita nagy valószínűséggel uralja majd a G20-ak júliusi csúcsértekezletét is Hamburgban.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.