Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
2015 óta 9 cég tűnt el, szűnt meg, alig pár nyereséges.
Fogynak a brókercégek, a többségük veszteséges, kongatja meg a vészharangokat a Magyar Nemzeti Bank. 2016 végén már csak 15 befektetési vállalkozás volt Magyarországon, pedig 2015-ben még 24 ilyen volt. A szektor nyereséges ugyan, de pár nagy társaság zsebeli be ezt, a többiek veszteségesek. A profitábilis nagyok közt vannak az Erste Befektetési Zrt., a Concorde Értékpapír, a Concorde Alapkezelő érdekeltségi körébe tartozó Alapforgalmazó Zrt., az Equilor, az SPB – rajtuk kívül még két cég volt szolid mértékben nyereséges (Pláninvest, CEE Active Asset Management). A Pláninvest azonban bedobja a törülközőt, nem folytatja, írja a VG.
15-ből 8 cég volt veszteséges, 650 milliós deficitet halmoztak fel együttvéve. A Strategon Értékpapír volt a legveszteségesebb, 184 milliós mínuszban zárt, az MNB meg is bírságolta a céget, majd felügyeleti biztost rendelt ki a cég élére.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket, ám ezek valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából.