MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Irtózatos növekedést produkált a világ leggazdagabbjainak a vagyona.
Ezer milliárd dollárral, vagyis napi árfolyamon több mint 261 ezer milliárd forinttal növelték vagyonukat idén a világ milliárdosai – derül ki a Bloomberg éves összesítéséből. A gazdasági hírügynökség szerint a növekedés több mint négyszerese a 2016-osnak, amit elsősorban az magyaráz, hogy a zavaros politikai helyzetre tekintettel elsősorban részvényekbe fektettek be, ami a tőzsdék szárnyalásához vezetett. Az árfolyamok emelkedéséből pedig a részvényesek és a cégtulajdonosok egyaránt profitálták.
A naponta frissülő, a világ 500 leggazdagabb emberének a vagyonát összevető Bloomberg Billionaires Index ez alapján 23 százalékos emelkedést mutat 2017-ben – akárcsak a legnagyobb tőzsdemutatók. A december 26-i kereskedési napon az ötszáz milliárdos 5,3 ezer milliárd dollár felett rendelkezett.
Igaz, itt is vannak olyanok, akik még ennél is többet nyertek. A 38 kínai milliárdos vagyona átlagosan 65 százalékkal nőtt, Hui Ka-jan, a China Evergrande csoport alapítója azonban dollárban számítva 350 százalékkal lett gazdagabb. Az oroszok sem panaszkodhatnak: az ottani milliárdosok összvagyona már meghaladja a Krím elfoglalása – vagyis a nyugati gazdasági szankciók – előtti szintet.
Az év nyertese azonban Jeff Bezos, az Amazon alapítója, aki megmásfélszerezte vagyonát, amely októberben - a világon először – a meghaladta a százmilliárd dollárt. Mellesleg ő lett a leggazdagabb ember a Földön.
Ehhez hozzájárult az is, hogy az eddigi csúcstartó, Bill Gates augusztusban 4,6 milliárdot jótékony célra ajánlott fel vagyonából. Az év adakozója címe azonban nem őt illeti, hanem Soros Györgyöt, amelynek családi cége 18 milliárd dollárt adott a milliárdos által támogatott civilszervezetek ernyőszervének, a Nyílt Társadalom Alapítványoknak. Ez pénze több mint kétharmadát tette ki, így Soros vagyonát most 8 milliárd dollárra teszi a Bloomberg, ezzel a magyar származású befektető a 159. helyet foglalja el a listán.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Denisz Smihalt egykori helyettese, Julija Szviridenko válthatja a poszton.