Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
„Hogyan tudnánk jobban, emberségesebben gondoskodni az idősekről?” Erről a kérdésről zajlik most „nemzeti konzultáció” Franciaországban.
Már ma is rengeteg hetven feletti francia él teljes életet, hála a bőkezű egészségügyi rendszernek. De a prognózisok szerint 2050-ben már 5 millió 85 évnél idősebb francia lesz. És ebben a korban még a legjobb egészségügyi ellátás mellett is komoly problémák adódnak. Hogyan biztosítható a korosztály életviteli autonómiája? Hogyan lehetne megoldani, hogy a rászorulók a saját otthonukban, megszokott környezetükben részesüljenek ellátásban és ne dugják be őket egy öregek otthonába, vagyis egy de facto elfekvőbe? Mostantól kb. tízmillió francia állampolgárhoz fordul a kormány.
A statisztikai szempontok alapján kiválasztott személyek az első körben az egészségügyi minisztérium és több tudományos kutatóközpont már kidolgozott terveire reagálhatnak. Aztán, a második menetben mindenki megteheti a saját javaslatát és persze az eredetileg megkeresettek másokat is ösztönözhetnek a véleménynyilvánításra. Az állami források, még a nagyon bőkezű francia ellátási rendszervben sem végtelenek. Tehát új megoldásokra, például civil önkéntesek bevonására, vagy az ápolói szakma sokkal nagyobb anyagi megbecsülésére és sok egyéb, ma még újdonságnak számító ötletre lenne szükség. A történet persze elsősorban a pénz előteremtéséről szól, de nem csak erről.
Az idősek emberi méltóságát tiszteletben tartó ellátás előbb-utóbb mindenkit érint. És ahogy javul az egészségügyi szolgáltatások színvonala, úgy nő a várható életkor és így lesz egyre több nyolcvan, nyolcvanöt év feletti honfitárs. De ebben a korban a mozgásképesség, az autonómia, vagy a szellemi kapacitás már nem a régi. És nem csak az orvosi szakmától, a betegellátástól függ, hogy az idős emberek életük e végső szakaszát a lehető legnagyobb autonómiában és emberi méltóságban éljék meg. Mert ami ma csak az ő problémájuk, holnap a mindenkié lesz.
Ezért indított egy valódi nemzeti konzultációt az időseknek nyújtandó ellátásról, az ehhez szükséges anyagi és emberi erőforrások mozgósításáról, továbbá az elkerülhetetlen életmód- és mentalitásbeli változásokról a francia egészségügyi minisztérium. A konzultáció eredményeit alaposan elemzik és a kormány ígérte szerint maximálisan figyelembe veszik majd a parlament elé jövő februárban terjesztendő törvényjavaslat előkészítésében. (Via Le Figaro)
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Bár a károk súlyosak és kiterjedtek, személyi sérülésről egyelőre nem érkezett hír.