Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A KSH adatai alapján az infláció háromszorosával, egyetlen év alatt átlagosan 8,4 százalékkal drágult a kenyér. A félbarna az átlagnál is nagyobb mértékben, 14 százalékkal lett drágább.
Septe József, a Magyar Pékszövetség elnöke az RTL Híradónak nem akarta megmondani, hogy szerinte jövőre tovább növekednek-e az árak, azt mondta: a riportban inkább a kenyér ünnepét és a Szent István Nap ünnepét hangsúlyozná ki.
Annyit azért csak elárult, hogy az idei drágulás oka leginkább az, hogy változtak az alapanyagárak és a munkabérek. Szerinte főleg bérfejlesztésekre költöttek eddig az áremelésekből, hogy ne hagyják ott a szakmájukat a pékek.
A KSH adata alapján ma a fehér kenyér kilónkénti átlagára 308 forint.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A szél konténereket kapott fel, amelyek átszakították a védelmi kerítést.