Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az áfacsaló csoport fiktív számlákat bocsátott ki, miközben valós tevékenységet nem végzett.
Magyarországot megkárosító, sorozatos áfacsalást elkövető nemzetközi szervezett bűnözői csoportot számoltak fel egy Magyarország mellett négy ország bevonásával végzett akcióban, közölte az Eurojust hétfőn.
Az Európai Unió tagállamai közötti igazságügyi együttműködésért felelős, hágai székhelyű uniós ügynökség tájékoztatása szerint a magyar, a szlovák, a lengyel, a brit és az amerikai hatóságok 193 házkutatást követően hét embert állítottak elő, és további 37 embert hallgattak ki, akiknek szintén közük lehetett a csoport tevékenységéhez.
A bűnözői csoport tagjai az említett országokban vállalatokat alapítottak, majd valós tevékenység elvégzése nélkül, fiktív számlákat állítottak ki egymásnak.
A 2015 januárja és 2019 szeptembere között elkövetett pénzmosással járó adócsalás mintegy 4,3 millió euró (nagyjából 1,5 milliárd forint) veszteséget okozott Magyarországnak.
A hatóságok megközelítőleg 2,3 millió euró (mintegy 730 millió forint) készpénzt, különböző nagy értékű árucikkeket, két luxusautót, bitcoint és ingatlanokat foglaltak le.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Kvízjátékunk egyszerű: a négy megadott névből három a képzelet szüleménye, egy pedig valóban létezik. De vajon melyik?
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.