Van egy nyomós érve a Videoton-vezérnek az iparűzési adó könnyítése ellen

Sinkó Ottó, a Videoton társ-vezérigazgatója szerint a sokat vitatott adókönnyítés azért nem jó megoldás, mert nem rászorultsági alapon történne.

  • hvg.hu hvg.hu
Van egy nyomós érve a Videoton-vezérnek az iparűzési adó könnyítése ellen

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Azokat kell segíteni, akik megsínylik a járványt, akik viszont nem, azoknak nem kell segítség – értékelte a Portfoliónak Sinkó Ottó, a Videoton társ-vezérigazgatója a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnökének ötletét. Parragh László azt javasolta, hogy ideiglenesen függesszék fel az iparűzési adó megfizetését.

Sinkó szerint az MKIK javaslata – amellett, hogy nem rászorultsági alapon határozza meg, ki mentesüljön az adó befizetése alól – méltánytalanul és indokolatlanul nagy terhet ró az e forrásból származó bevételekből élő önkormányzatokra.

A kormánynak inkább a járványügyi intézkedések miatt keletkezett többletköltségeket kellene elismernie, fedeznie, illetve visszatérítenie adó- vagy járulékbeszámítás formájában – vélte a Videoton-vezér, aki azt is tanácsolta, hogy Magyarország ne csak a járványügyi intézkedésekben, de a gazdasági intézkedésekben is Ausztriát másolja.

A vezérigazgató szerint most kell célzott támogatás a vállalkozásokank, hogy belátható távolságban van a vakcina, és már látszik, hogy „nem egy új életformára kell hosszú távra berendezkedni, hanem kibírni egy átmeneti, véges időszakot”.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.