Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az elszabadult infláció megfékezése olyan eszközöket kíván, amelyek miatt elúszhat a demokratáknak a 2022-es időközi választás.
Ronald Reagan elnöksége óta nem volt 7 százalékon az amerikai infláció, így a Bidenék által meghirdetett "Build Back Better Plan" jóléti intézkedéseinek nem várt kedvezőtlen következményei lehetnek – derül ki a Guardian cikkéből.
Az amerikai központi bank hagyományosan a recessziótól félt mindig jobban, semmint az elszabaduló inflációtól. Ez a mentalitás leginkább az 1929-es nagy gazdasági világválság hagyatékának tekinthető. A Fed azonban nem nézheti tétlenül az elszálló inflációt sem, hiszen abból ár-bér spirál alakulna ki.
Részben azért, mert a maginflációban – ami a fogyasztói árindex változékony elemeit, például az üzemanyag- és az élelmiszerárakat kiszűri – történtek változások. Ez decemberben meredeken emelkedett, éves szinten elérte az 5,5 százalékot is, ami megnehezíti a Fed számára, hogy az inflációs nyomás elmúlásával érveljen. A használt autók, a ruházati cikkek és a repülőjegyek árában is erőteljes emelkedést regisztráltak.
Ennek következtében elkerülhetetlen a kamatlábak emelése. A Wall Street arra számít, hogy a Fed márciusban kezdi meg a hitelfelvételi költségek emelését, és idén négy negyedpontos, majd 2023-ban további négy negyedpontos ugrással valamivel 2% fölé emeli azokat. Ez messze elmarad a Fed legendás, keménykezű elnöke, Paul Volcker által a 80-as években alkalmazott sokkterápiától – a hivatalos hitelfelvételi költségek 1981-ben 20 százalékon tetőztek –, de még mindig elég lesz ahhoz, hogy lelassítsa az amerikai gazdaságot és megnehezítse a demokraták életét a novemberi félidős választásokon.
A Fed elnöke, Jerome Powell tudja, hogy ha túl agresszíven nyúlnak hozzá az inflációhoz, attól bedőlhet a Wall Street, ám azzal is tisztában van, hogy számos feltörekvő és fejlődő gazdaság, különösen azok, amelyek nagymértékben dollárban vettek fel hitelt, sebezhetők a magasabb amerikai kamatlábakkal szemben. Augustus római császár szavaival élve azt tanácsolhatnánk neki, hogy lassan siessen (festina lente) – írja a brit portál.
Más központi bankok is ugyanazzal a dilemmával szembesülnek, mint a Fed, azaz növekszik rajtuk a nyomás, hogy kezdjenek valamit az emelkedő megélhetési költségekkel, ám tartanak a gyors cselekvés következményeitől. Az Egyesült Királyságban az infláció az elkövetkező hónapokban eléri a 6%-ot, és a pénzügyi piacok arra számítanak, hogy a Bank of England – amely már egyszer emelt kamatot – az év végére valahol 1% közelébe emeli a hitelfelvételi költségeket. Az Európai Központi Bankra is egyre nagyobb nyomás nehezedik majd, hogy cselekedjen. Az ultraolcsó pénz napjai legalábbis egyelőre véget értek – írja a lap.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Kenuzással indította 80 napos túráját Magyar Péter, elsőként Borsodba, a helyben kifejezetten erős Koncz Zsófia körzetébe látogatott el. A Tisza Párt elnökét kérdeztük evezés közben, a helyiekkel pedig a politikai megosztottságról és a választási esélyekről beszélgettünk. Videóriport.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.