Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Túl drága lenne az MTK sportparkja, ezért inkább nem épül meg

A túl drága ajánlatok miatt nem épül meg az MTK sportparkja a Kerepesi úton. Hasonló ok miatt marad el az Állatorvostudományi Egyetem Rottenbiller utcai épületének a korszerűsítése is.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Túl drága lenne az MTK sportparkja, ezért inkább nem épül meg

A Magyar Testgyakorlók Köre (MTK) 2017 februárjában írt ki tervpályázatot a budapesti Kerepesi úti Sportpark fejlesztésére. A Kerepesi út 17. szám alatti 94 654 négyzetméteres telekre 21 260 négyzetméter nettó alapterületen többek között multifunkciós sportcsarnokot, parkolókat, kávézót, lobbyt, látogatóközpontot, apartmanokat és irodákat terveztek.

A Napi.hu most azt írja, hogy a kivitelezésére kiírt nyílt tender eredménytelen lett, mert a rendelkezésére álló anyagi fedezet összege nem elegendő a szerződés megkötéséhez. Azaz túl drága lenne a beruházás. Ajánlatot a felcsúti FEJÉR-B.Á.L. Építő és Szolgáltató Zrt., a kecskeméti Horváth Építőmester Építőipari Zrt., illetve a sóskúti Bayer Construct Építőipari és Szolgáltató Zrt. tett.

Túry Gergely

Ugyancsak érvénytelen lett az Állatorvostudományi Egyetem Rottenbiller utcai épületének korszerűsítésére kiírt nyílt közbeszerzés. A beruházásra 1 milliárd 324 millió forintot kapott az intézményt fenntartó Marek József Alapítvány az Innovációs és Technológiai Minisztériumtól áprilisban, ám a keretet a beérkezett ajánlatok mindegyike meghaladja. A hiányzó forrást belső átcsoportosítással és saját forrás kiegészítéssel sem tudja biztosítani az ajánlatkérő.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?