Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Először csak törölték a hozzászólását, majd miután az erdélyi portál megírta a sztorit, ki is tiltották a csoportból.
Kitiltottak egy kolozsvári kommentelőt a Harcosok Klubjából, mert kérdezni mert Orbán posztja alatt – derül ki a Transtelex cikkéből.
A miniszterelnök által digitális politikai mozgalomként tekintett Harcosok Klubjában Orbán is rendszeresen posztol, az egyik legfrissebb bejegyzésében arról ír, hogy Brüsszel tönkretenné a magyar gazdákat az agrártámogatási rendszer átalakításával és az így felszabadult pénzt Ukrajnának juttatná.
A poszt alatt egy Oláh József Botond nevű kolozsvári kommentelő több kérdést is megfogalmazott a miniszterelnök eszmefuttatásához kapcsolódóan. A hozzászólásának főbb pontjai ezek voltak:
A kommentelő elmondása szerint a bejegyzését többen látták és párbeszéd is indult közte és a tagok között, ám csakhamar az adminok felfigyeltek az írására és törölték azt a miniszterelnök bejegyzése alól, majd miután a Transtelex megírta a sztorit, a csoportból is kizárták.
Orbán nem csak a Harcosok Klubjában posztolt a gazdák helyzetéről, hanem azt a szerdai akciót is támogatta, amikor a gazdák és az agrárkamara tisztviselői több tonna trágyával érkeztek Budapestre, melyből egy jó adagot elhelyeztek az Európai Unió Lövőház utcai képviseleténél.
Az ellenállás legradikálisabb formáját javaslom – írta a magyar miniszterelnök.
Brüsszel valóban az uniós költségvetés átalakítására készül, ám ahogyan arról korábban írtunk, az Európai Bizottság elnöke azt mondta, hogy a mezőgazdaságban dolgozók jövedelemtámogatására ezen a kereten belül 300 milliárd eurót különítenének el – a közösségi agrárpolitika jelenlegi összege 386 milliárd. Ennek azonban része a vidékfejlesztés is, a jövedelemtámogatást biztosító úgynevezett Európai Mezőgazdasági Garanciaalap összege ebben a hétéves ciklusban 291 milliárd euró.
Ugyanakkor, ha a magyar kormány folytatja a jogállamisági alapon való összefeszülés politikáját Brüsszellel, akkor nagyjából mindegy is lesz, hogy mire mennyi támogatást szán az unió, mivel nem fogunk látni belőle egy petákot sem. A jogállamiság ugyanis elengedetlen és minden EU-s finanszírozásnak feltétele lesz 2028-tól, ami akkor már a mezőgazdasági pénzekre is vonatkozni fog. Jelenleg ez nem tartozik a jogállamisági feltételrendszer hatálya alá, ezért nem érinti a gazdák pénzét az, hogy a tagállamok a korrupciós kockázatok miatt befagyasztották a Magyarországnak jutó pénzek jelentős részét.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.
A fesztivál így is elkezdődik.