Transtelex: Kitiltottak egy kolozsvári kommentelőt a Harcosok Klubjából, mert kérdezni mert Orbán posztja alatt

Először csak törölték a hozzászólását, majd miután az erdélyi portál megírta a sztorit, ki is tiltották a csoportból.

  • HVG HVG
Transtelex: Kitiltottak egy kolozsvári kommentelőt a Harcosok Klubjából, mert kérdezni mert Orbán posztja alatt

Kitiltottak egy kolozsvári kommentelőt a Harcosok Klubjából, mert kérdezni mert Orbán posztja alatt – derül ki a Transtelex cikkéből.

A miniszterelnök által digitális politikai mozgalomként tekintett Harcosok Klubjában Orbán is rendszeresen posztol, az egyik legfrissebb bejegyzésében arról ír, hogy Brüsszel tönkretenné a magyar gazdákat az agrártámogatási rendszer átalakításával és az így felszabadult pénzt Ukrajnának juttatná.

A poszt alatt egy Oláh József Botond nevű kolozsvári kommentelő több kérdést is megfogalmazott a miniszterelnök eszmefuttatásához kapcsolódóan. A hozzászólásának főbb pontjai ezek voltak:

  • Ha Magyarország is EU-tag, miért beszélünk úgy Brüsszelről, mintha ellenség lenne?
  • Más tagállamok – például Szlovákia vagy Bulgária – miért nem reagálnak hasonló módon?
  • Nem az a fő baj, hogy a magyar kormány mindenkivel konfliktusban áll, és most ezt a felelősséget Brüsszelre akarja kenni?
  • Valójában ki jár jobban: a magyar gazdák vagy az ukrán termelők, ha elindul a támogatás-átcsoportosítás?

A kommentelő elmondása szerint a bejegyzését többen látták és párbeszéd is indult közte és a tagok között, ám csakhamar az adminok felfigyeltek az írására és törölték azt a miniszterelnök bejegyzése alól, majd miután a Transtelex megírta a sztorit, a csoportból is kizárták.

Orbán nem csak a Harcosok Klubjában posztolt a gazdák helyzetéről, hanem azt a szerdai akciót is támogatta, amikor a gazdák és az agrárkamara tisztviselői több tonna trágyával érkeztek Budapestre, melyből egy jó adagot elhelyeztek az Európai Unió Lövőház utcai képviseleténél.

Az ellenállás legradikálisabb formáját javaslom – írta a magyar miniszterelnök.

Brüsszel valóban az uniós költségvetés átalakítására készül, ám ahogyan arról korábban írtunk, az Európai Bizottság elnöke azt mondta, hogy a mezőgazdaságban dolgozók jövedelemtámogatására ezen a kereten belül 300 milliárd eurót különítenének el – a közösségi agrárpolitika jelenlegi összege 386 milliárd. Ennek azonban része a vidékfejlesztés is, a jövedelemtámogatást biztosító úgynevezett Európai Mezőgazdasági Garanciaalap összege ebben a hétéves ciklusban 291 milliárd euró.

Rekordméretűre duzzasztaná Brüsszel az uniós költségvetést, de jogállamiság nélkül nem adna EU-pénzt – bemutatták a hétéves tervet

Az utolsó pillanatig titkolt számok, rengeteg fals információ és megelőlegezett aggodalom után az Európai Bizottság bemutatta a következő, 2028-tól induló hétéves időszakra vonatkozó költségvetési javaslatát. Az Európai Parlament első hallásra elutasítja a tervezetet, bár az összes részletet még mindig nem lehet ismerni.

Ugyanakkor, ha a magyar kormány folytatja a jogállamisági alapon való összefeszülés politikáját Brüsszellel, akkor nagyjából mindegy is lesz, hogy mire mennyi támogatást szán az unió, mivel nem fogunk látni belőle egy petákot sem. A jogállamiság ugyanis elengedetlen és minden EU-s finanszírozásnak feltétele lesz 2028-tól, ami akkor már a mezőgazdasági pénzekre is vonatkozni fog. Jelenleg ez nem tartozik a jogállamisági feltételrendszer hatálya alá, ezért nem érinti a gazdák pénzét az, hogy a tagállamok a korrupciós kockázatok miatt befagyasztották a Magyarországnak jutó pénzek jelentős részét.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek