Nem történhetett ehhez fogható itthon a rendszerváltás óta
Sikerült legyőznie az államnak a bankokat a lakossági megtakarításokért folyó versenyben – írta a Világgazdaság.
Sikerült legyőznie az államnak a bankokat a lakossági megtakarításokért folyó versenyben – írta a Világgazdaság.
Legkevésbé a nőket sikerült meggyőzniük az elmúlt egy évben arról, hogy helyes a vasárnapi munkavégzés tilalma – mondta Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter az ATV műsorában.
A csok miatt megugró építkezések miatt akár a külföldön dolgozó szakmunkások hazacsábítására is szükség lehet, de nekik nagyjából az itthon maradtak fizetésének kétszeresét kell kínálni – mondták lakásépítő cégek a Népszabadságnak. Ez akár az itthoni szakmunkások fizetését is magával húzhatja.
A jegybanktörvény-módosítás javított verziójában benne marad, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) többségi tulajdonában lévő társaságok indokolt esetben megtagadhatják közérdekű adataik kiadását – írta a Világgazdaság.
A Magyar Közös Képviselők Egyesülete szerint jogszabályi változások kellenek ahhoz, hogy rendezni lehessen a lakáshotelek vendégei által okozott károkat.
A GDP és a dolgozók számának növekedését várja a vasárnapi nyitvatartástól egy szakértő.
Varga Mihálynak gondoskodnia kell a Forma-1 Magyar Nagydíj és a Red Bull Air Race kapcsán felmerült árfolyamveszteség miatti fizetési kötelezettség rendelkezésre állásáról. Emellett 200 milliót költenek a túraautó- és kamionversenyekre, 180 milliót a Nemzeti Vágtára - derült ki a Magyar Közlönyből.
Orbán Viktor jelentette be a parlamentben, hogy a rendőrségen és a NAV-nál is nyomozócsoportok alakulnak az offshore-ügy magyar szálainak kibogozására. A miniszterelnök szerint lesznek eredmények is, pláne ha az nemzetközi nyomozószervek is együttműködnek. Nem úgy, mint az osztrák hatóságok, amelyek nem segítettek az MSZP-s érintett ügyében.
A Pallas Athéné alapítványoknak eredetileg juttatott 266,4 milliárd forintnyi vagyon 2016. március 31-re 267,23 milliárd forintra nőtt, 830 millió forinttal emelkedett – közölték a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által létrehozott alapítványok.
A Közbeszerzési Hatóság több kifogásolható projektet talált, kettő ügyében feljelentést is tett. De jogorvoslati eljárás indult a Volánbusz Zrt.-vel, a Korányi Projekttel szemben, valamint Medgyesegyháza szennyvízcsatorna-hálózatának felújítása sem zajlott problémamentesen.
Előzetes szakmai egyeztetéseket hiányol a vasárnapi boltzár eltörlésével kapcsolatban a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ). Sáling József elnök szerint a vasárnapi nyitvatartásról szóló törvényjavaslat benyújtásánál ismét csak politikai megfontolásokat vett figyelembe a kormány, ráadásul kevés a vasárnapi munkáért fizetendő jelenlegi pótlék és az éjszakai munkavégzés hivatalos visszaállításáról is megfeledkeztek egyelőre.
Hányszor hallotta már azt az érvet a napelemek széles körű elterjedését segítését elutasító kormányzati potentátoktól, hogy a napelem "túl drága"? Mostantól azt is meg tudja majd határozni, hogy ezek az érvek melyik év adatainak ismeretéből táplálkoznak – mivel a "túl drága" iparági szinten már egyáltalán nem igaz.
Az euró bevezetése egy-két szinttel emelhetné a közép-európaiak hitelminősítését – írta legfrissebb tanulmányában a Fitch Ratings. És igen, ezt Magyarországra is értik.
Túlságosan megosztó intézkedés volt, és a szocik politikai tőkét kovácsolhattak volna belőle, ami akadályozta volna a menekültek betelepítése elleni nemzeti egységet – nehéz elhinni, amit olvasunk, de lényegében ezzel indokolja a kormány a boltzár eltörlését.
A kormány azt javasolja a parlamentnek, hogy még e héten vonják vissza a vasárnapi boltzárról szóló törvényt, így akár most vasárnap is nyitva lehetnek az üzletek. Az eredeti ötletgazda, a KDNP szerint az elképzelésük rendben volt, de a Fidesz rosszul valósította meg. A boltzárról népszavazást kezdeményező MSZP-ben despotának nevezték Orbán Viktort, aki szerintük nem engedi a népet elmondani a véleményét.
A jegybank az idén 0,3 százalékos inflációval számol.
Budapest után Debrecen a második magyarországi város, ahová menetrendszerű járatot üzemeltet a Lufthansa. A legnagyobb német légitársaság Münchenből érkező gépe hétfő délelőtt szállt le az egykori szovjet katonai repülőtéren, és ezentúl hetente háromszor közlekedik gép Debrecen és München között.
Túl sok készpénz van forgalomban, ezért a kormány lépéseket tesz majd annak mennyiségének csökkentésére – mondta Varga Mihály az Inforádióban.
Ha a szóba jöhető tervek szerint csökkentik az internetszolgátatás áfáját, akkor a kormánynak lesz egy bő tízmilliárd forintos költségvetési lyuka, a felhasználó viszont lényegében meg sem érzi majd az "internetes rezsicsökkentést". Az internetadó bevezetése elleni társadalmi vétót elkenni hivatott projekt 40 millióba került, és eddig jutott.
Az önkormányzat rosszul címezte a levelet, nem tudtak reklamálni a szomszédok.