Az év elején még euróban volt az orosz jegybanki tartalékok nagy része
A külföldi aranytartalékuk java pedig Kínában.
A külföldi aranytartalékuk java pedig Kínában.
A távol-keleti szigetország az ukrajnai invázió kezdete óta folyamatosan bővíti az Oroszország elleni szankcióit.
Méretben apró, biológiai sokszínűségben nagy lesz a remények szerint a Boráros téri minierdő. Több mint kétszáz cserjét és facsemetét ültettek egy közepes lakás méretű területre. Nem a parkszerű esztétikum, hanem az erdőszerű természetesség a lényeg. Árnyékot, tisztább levegőt, több madarat remélnek tőle.
Az uniós diplomácia vezetője szerint Oroszország ukrajnai háborúja megbukott.
Brüsszel egy újabb szankciós csomagban akart a Kremlhöz közel álló oligarchákat büntetni, de a magyar kormány képviselete először nem támogatta az indítványt.
Bár a helyiek általában farkasok támadásáról számoltak be, most a DNS-vizsgálatok helyretették a kérdést.
Egyre tragikusabbak a gazdasági következményei is Putyin Ukrajna elleni háborújának, mert a világ egyik legnagyobb gabonaexportőre nemigen képes exportálni – állapítja meg a Bloomberg.
Oroszország az energiaexportjából él, ezért Moszkva számára létfontosságú, hogy új partnereket találjon, de ez nem lesz könnyű – állítják a szakértők, akik a közszolgálati Deutsche Wellének nyilatkoztak.
Mire kinyomtatnák, már el is évülne, így inkább csak annyit írnak oda a termékekhez, hogy napi ármeghatározás lesz érvényben.
Úgy tűnik, az a legkisebb baj, hogy idén 60 százalékra kell növelni a hazai alapanyagok arányát a közétkeztetésben, jövőre meg 80-ra. Ennél sokkal keményebben megsorozta az iparágat az infláció, az, hogy náluk nincs rezsicsökkentés, és legfőképp az, hogy hiába a felrobbanó költségek, minimum nyár közepéig nem lehet árat emelni a járványveszélyhelyzet miatt. Közben a menzacégek megítélése továbbra is a mélyben van, pedig a masszává főtt, ízetlen fogásokért elsősorban a kezüket megkötő törvényi szabályozást lehetne okolni. Az ötlet pedig, hogy váltsanak svédasztalos étkeztetésre, teljesen irreális.
2021 utolsó negyedévében 19,5 százalékos volt a növekedés.
A Domokos László vezette szervezetnek mindezt sikerült a pedagógusok sztrájkja alatt megállapítania.
A becslést készítő Világbank szerint közép-európai régió, benne Magyarország gazdasági növekedése a korábban becsült 4,7 százalékhoz képest mindössze 3,5 százalék lesz.
Újra győzött a Fidesz-KDNP, jön az ötödik Orbán-kormány, ami viszont elképesztően hálátlan helyzetben állhat neki a gazdaság gatyába rázásának, és ezért nem kis mértékben a negyedik Orbán-kormányt okolhatja. Folytatódhat az ujjal mutogatás Brüsszel irányába is, miután Ursula von der Leyen bejelentette: az EU megindítja a jogállamisági eljárást Magyarország ellen. A héten kétszer is durván beszakadt a forint, de az éves infláció szerencsére csak 8,5 százalék lett, ennek most örülni kell. Németország egyre közelebb csúszik a recesszióhoz, a bolygó klímája meg a 3 Celsius fokos felmelegedéshez. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Ukrajna lerohanása miatt korábban több ország is azt mondta, kiszáll az orosz hátterű Nemzetközi Beruházási Bankból.
Moszkva megtorlásokat helyezett kilátásba az orosz parlament alsóháza, a Duma YouTube-csatornájának letiltása után, ismételten megígérve a Google amerikai óriáscég videómegosztó portáljának oroszországi betiltását.
Négysávosra bővül a 71-es út város előtti szakasza, már megjelent az ajánlati felhívás is a projektre.
A bevándorlás és az ukrajnai háború helyett a megélhetési válság került a vasárnap kezdődő francia elnökválasztás fókuszába. Az utolsó pillanatban tudta növelni előnyét Emmanuel Macron kihívója, Marine Le Pen, a kérdés azonban az lesz, a második fordulóban melyik jelölt kit tud maga mellé állítani.
Németországban az ukrajnai háború miatt a hatóságok elkezdték megerősíteni az óvóhelyeket és vésztartalékokat képeznek - jelentette szombaton a Welt am Sonntag című lap a szövetségi belügyminisztert idézve.