szerző:
HVG Könyvek
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Íme néhány egyszerű szokás a Távmunka Zrt. könyvből, amelyekkel bárki elérheti, hogy közösségimédia-használatát a kényszeresség helyett a tudatosság vezérelje.

Állítsunk be időzítőt!

Egy kis kalandozás a közösségi média felületein remek kikapcsolódást jelent a munkanap közepén, segít felfrissülnünk két feladat között, vagy éppen enyhíti a távmunka magányát. Ha azonban belépés után hajlamosak vagyunk ottragadni, állítsunk be időzítőt, amely öt vagy tíz perc elteltével figyelmeztet rá, hogy térjünk vissza a feladatainkhoz.

Távolítsuk el a közösségimédia-alkalmazásokat a telefonunk főképernyőjéről!

Talán könnyebb lesz megtartóztatnunk magunkat, ha nincsenek ott és nem hívogatnak állandóan.

Használjuk a szülői felügyelet funkciót!

Saját telefonunkon és számítógépünkön is korlátozhatjuk, hogy naponta összesen hány percet töltünk a közösségi oldalakon, vagy a nap bizonyos időszakaiban akár le is tilthatjuk az ilyen oldalakhoz való hozzáférést.

Ne a közösségi média legyen a napunk első és utolsó állomása!

Próbáljuk visszafogni magunkat, és az ébredés utáni első harminc vagy hatvan percben ne nézzük meg a közösségi médiát, és a lefekvés előtti egy vagy két órában se ezzel foglalkozzunk.

Állítsunk fel irányelveket arra nézve, kit veszünk fel ismerősnek vagy kivel kommunikálunk!

Bármely közösségi oldalt használjuk is, garantált, hogy folyamatosan kapjuk majd az ismerősnek jelöléseket és követői felkéréseket. Határozzuk el, melyik oldalon kikkel akarjuk felvenni a kapcsolatot, és tartsuk magunkat ehhez a szabályhoz!

Dönthetünk például úgy, hogy a Facebookon csak olyanoktól fogadunk el ismerősi felkérést, akiket valóban ismerünk, vagy akikkel legalább öt közös ismerősünk van; a LinkedInen csak azokkal állunk szóba, akikkel együtt dolgoztunk vagy az ügyfeleink voltak, vagy akik toborzóként keresnek meg bennünket.

Arra figyeljünk azonban oda, hogy olyan kritériumokat határozzunk meg, amelyek nem lehorgonyozzák, hanem tágítják a világlátásunkat. Hasznosabb, ha különböző háttérrel vagy tapasztalatokkal rendelkező és más-más nemzedékhez tartozó embereket követünk, mint ha több száz olyan ismerősünk lenne, akik úgy gondolkodnak, mint mi.

A fenti cikk a Távmunka Zrt. című könyv szerkesztett részlete. Miként érjük el, hogy csapatunk tagjai jól haladjanak a feladataikkal? Hogyan hozzuk ki a legtöbbet az online megbeszélésekből? Hogyan zárjuk ki a zavaró tényezőket az otthoni munkavégzés során? Robert C. Pozen és Alexandra Samuel hatékonyság-szakértők szerint úgy kell menedzselnünk saját időbeosztásunkat, munkavégzésünket és kommunikációnkat, mintha egyszemélyes cégként működnénk. A könyvet itt rendelheti meg kedvezménnyel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

HVG Könyvek HVG Könyvek

5 hasznos tanács krónikus halogatóknak

A halogatók számára a problémán sokat ront, ha otthonról kell dolgozniuk. Íme néhány hasznos tipp home office-ban dolgozók számára a Távmunka Zrt. című könyv szerzőitől!

HVG Könyvek HVG Könyvek

Hogyan dolgozzunk hatékonyan bárhonnan a világon?

Akár pályakezdők vagyunk egy nagy szervezetnél, akár egy kis csapatot vezetünk, akár szabadúszó vállalkozóként tevékenykedünk, meg kell próbálnunk átvenni egy kis vállalkozás tulajdonosának gondolkodásmódját és szokásait - tanácsolják a Távmunka Zrt. című könyv szerzői. Részlet.