Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Nyáron 5 millió eurós gyárépítést indít Bólyon a Mediterrán Magyarország Betoncserép Gyártó Kft.
A megújuló energiára startol a Hajdú Ipari Zrt. Dedéné Novotni Anna vezérigazgató azt mondta az Ingatlanmenedzsernek: mind a termék, mind a technológia fejlesztésében ezen lesz a hangsúly. Összesen 800 millió forintot költenek erre két év alatt, ennek csak egyharmada saját erő, a másik harmada állami támogatás, a fennmaradó rész pedig hitel. A korábban főleg mosógépeiről ismert vállalat energiatakarékos fűtési és hűtési rendszerekkel jelent meg, ma még főleg exportpiacaiból él, de a most vázolt fejlesztés nyomán a magyar értékesítést is felpörgetné.
A gépészeti rendszerek cseréje természetesen semmit sem ér, ha a szigetelést nem javítják az ingatlantulajdonosok. „A jól elvégzett szigetelés után az üzemeltetési megtakarítás azonnal látszik a számlákon” – érvelt a komplex felújítások mellett Csokló Gábor, a szintén magyar kézen lévő Masterplast műszaki igazgatója. A vállalat folytatja magyarországi gyárainak korszerűsítését és külföldi leányvállalatainak optimalizálását, e két munkára több száz millió forintot költ.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.