Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Ha már kinéztük álmaink otthonát jó, ha több dologra odafigyelünk.
Ha már kinéztük álmaink otthonát jó, ha több dologra odafigyelünk. Családi házak esetében például nem árt a vásárlás előtt egy statikussal megnézetnünk az épületet a biztonság kedvéért, hiszen egy repedés vagy más hasonló statikai hiányosság később akár milliós nagyságrendű anyagi kárt tud okozni, nem is beszélve életünk biztonságáról – ad tanácsot a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ).
Társasházak esetében hasznos körbekérdezni a szomszédokat a környékről, a házról, valamint a lakóközösségről. Érdemes megkeresni ez ügyben a közös képviselőt is, aki ezekről szintén tud felvilágosítást adni, illetve arra a kérdésre is tud válaszolni, hogy az adott társasház elnyert-e valamilyen felújításra vonatkozó pályázatot, tervezi-e panelprogramban való részvételt, hiszen a jövőre nézve ez is komoly havi kiadásokat jelenthet.
Fontos tájékozódni, hogy a közelmúltban milyen karbantartási-javítási munkálatokat végeztetett el már a lakóközösség, illetve nem árt tisztában lenni azzal, hogy a társasháznak (netán az eladónak) van-e fenn álló közüzemi tartozása. Az Ingatlanmenedzser tapasztalatai szerint a karbantartást elég sokszor – pénzhiányra hivatkozva – egyszerűen elhagyják vagy évekkel későbbre halasztják. A közvetlen alsó-felső-oldalsó szomszéd által elvégeztetett javításokról is érdemes tudni, a közös képviselő esetleg elárulhatja, ha mondjuk egy leendő szomszédunk gyakran eláztatja az alatta lakót.
Az adásvételi szerződés megkötése előtt elengedhetetlen az ingatlanra vonatkozó hiteles tulajdoni lap másolatának kikérése. Ebből olyan, fontos információkról tájékozódhatunk, hogy az eladó valóban tulajdonosa-e a lakásnak, illetve, hogy az adott ingatlanra bejegyeztek-e valamely olyan jogot, amely a mi tulajdonszerzésünket akadályozza, korlátozza. Végül, de nem utolsósorban arról is hiteles tájékoztatást kapunk, hogy a kiszemelt ingatlan nem áll-e végrehajtás alatt – figyelmeztet a FEOSZ.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.