szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

Széfek sokféle méretben és kivitelben kaphatók.

Széfek sokféle méretben és kivitelben kaphatók. Inkább nagyobbat válasszunk, mint amekkorát elsőre gondolunk, mert sokszor beépítés után derül ki, hogy mennyi mindent kellene még elhelyezni benne.

A biztonsági fokozatok (A, AA, S1, B, S2, C, D, F, G)  közötti különbségek azt jelzik, hogy a  széfnek a rögzítése mekkora feszítőerőnek képes ellenállni, mennyi, milyen és mekkora dübellel vannak rögzítve, illetve fali széfeknél mekkora a betonvastagság a széf oldalai körül. Mindezek alapján akár több százmillió forintig is terjedhet a biztosító kockázatvállalása. Amennyiben riasztót is beköttetünk a minősített széfbe, az tovább emeli a lehetséges biztosítási összeghatárt – aminek persze komoly ára van a biztonságtechnikai felszereltségünktől függetlenül.

A széf biztonságosságát egyszerűen lehet fokozni pár ingyenes trükkel. Senki ne tudjon róla, ha értéket tárolunk otthon. Azzal se dicsekedjünk, hogy egyáltalán van széfünk. A széfet a lakáson belül is rejtve helyezzük el. A bútorszéfek elé például, tegyünk könyveket, hogy azok ne legyenek szem előtt.

 

Fali-, bútor-, vagy padlószéfet válasszunk?

Fontos szempont, hogy a választott széf hány ponton záródik. Azt is érdemes megfontolni, hogy kulcsos, digitális számkombinációs vagy esetleg érintőképernyős számkombinációs terméket válasszunk. Az elektronikusokhoz kulcsot is kapunk, ami abban az esetben jön jól, ha elfelejtjük a kombinációt, lemerül az elem, vagy valamilyen elektronikai meghibásodás történik.

 

A fali széfek nyújtják a legbiztonságosabb tárolási megoldást értékeink számára, hiszen a falba vannak beépítve, ahonnan szinte kivehetetlenek. Beépítésük azonban költséges, és még a ház megépítésekor a legideálisabb telepíteni, hiszen betonágyba kell elhelyezni őket.

A padlószéfek jól rejthetők, szintén nagyon biztonságosak, hiszen már megtalálni sem egyszerű feladat az illetéktelenek számára. Hátrányuk abban a kényelmetlenségben rejlik, hogy térdelve, vagy ülve tudunk hozzájuk férni, ami nem a legkényelmesebb póz, de megszokható.

A bútorszéfek sok helyre beszerelhetőek, akár házilag, szakember segítsége nélkül is. Az általuk nyújtott biztonság nagyban függ attól is, hogy milyen anyagú bútorba, hogyan, és hova építjük be őket. Áruk kedvező, és további előnyük, hogy bármikor, (tehát az építkezéstől függetlenül) beszerelhetők.

A tűzbiztos szekrények további funkciója a hő elleni védelem. Különböző méretben kaphatók, dupla falú tűzálló anyagból, közte hőálló kitöltő anyaggal, 30 vagy 60 perces tűzállósággal.

 

Ezt a széfet biztosan nem tudják feltörni
Árak

 

A széfek árában igen nagy szórás tapasztalható, ami főként az anyagfelhasználásból és minőségkülönbségből adódik. Egy 17x31x28 cm méretű bútorszéf ára 13000 forint, egy nagyobb 66x45x36 centiméteres 48 000 forint. Minősítéssel nem rendelkező, de a célnak megfelelő bútorszéfet a barkácsáruházak akcióiban már 8000 forintért kaphatunk. Fali széfből 28x38x19 cm méretűt 19 000, 28x38x26 centimétereset 22000 forintért vásárolhatunk. Legdrágábbak a padlószéfek, melyből egy 55x44x33 centiméteres darab, ami 50 kg, és 47 literes 155 000 forintba kerül. Az ebben elhelyezett értékek 1 millió forint értékhatárig biztosíthatók riasztórendszeres kombinált bekötés nélkül.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!