Nincs elég állami kapacitás, így egy év haladékot adna magának a kormány a CT és MR vizsgálatok államosítására 

November helyett egy év átmeneti időszak után, csak 2025 vége felé vezetnék be a CT és az MRI vizsgálatok még tavaly nyáron eldöntött államosítását. A kormány ugyanis már most látja, hogy nem tud minden feltételt biztosítani – az eddigi magánszolgáltatók kártalanítását, az elegendő szakdolgozót, illetve az új gépeket.