szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Népszabadság úgy tudja, hogy vádalkut készítenek elő az erzsébetvárosi ingatlanpanamák ügyében Nagy György vállalkozóval, akit novemberben őrizetbe vettek, majd egy hónapra előzetes letartóztatásba helyeztek.

A lap csütörtöki számában megjelent írás szerint ez vezethetett ahhoz, hogy kedden őrizetbe vették Gál Györgyöt, Erzsébetváros önkormányzata gazdasági bizottságának szabad demokrata elnökét, akit milliárdos károkozással gyanúsítanak. A Központi Nyomozó Főügyészség nyolc önkormányzati bérház eladása ügyében nyomoz. A gyanú szerint strómanok és offshore cégek révén sokan jól jártak a házeladásokkal, de az önkormányzat nem.

A cikk, amely részletesen ismerteti az ügyet, úgy tudja, Nagy élettársa, Szijjártó Piroska az ügyben részletes feltáró vallomást tett, hasonlóan két - az offshore cégek kézbesítési megbízottjaként szereplő - ügyvédhez. A lap hivatkozik az Indexre, amely szerint Nagy György az egyik vitatott ingatlanhasznosításban szerepet játszó Király utca 15. lakóinak üzlettársként mutatta be Garabics Károly korábbi erzsébetvárosi fideszes képviselőt. A Király utca 25., 27. és 29. bontásáról szóló vitában pedig feltűnt beruházóként egy olyan cég, amelynek tulajdonosa a Fidesz-kormány idején párizsi nagykövetnek kinevezett Kékessy Dezső fia.

A Népszabadság szerint figyelemre méltó az is, hogy a kedden őrizetbe vett Gál György vezette bizottság tavaly - az akkor még Deutsch Tamás által irányított - helyi Fidesz-frakciónak jelképesnek mondható áron, négyzetméterenként alig több mint százezer forintért engedte megvenni a Klauzál téri, 276 négyzetméter alapterületű, valójában a galériával együtt félezer négyzetméteres pártiroda-helyiséget, a 30 milliós vételárat az ellenzéki párt harminc év alatt törlesztheti.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Vélemény

Portré: Garabits Károly, a Fidesz új erzsébetvárosi alelnöke

"Tizenhat évesen még egy ágyban aludtam a bátyámmal. Fürdőszobánk sem volt, a WC pedig kint a folyosón" - rettent el az őt és négy testvérét egyedül nevelő mama szocializmusbeli nyomorának dimenzióival az átigazolásával még egyes fideszeseket is meglepő, egykor MSZP-támogatott 50 éves önkormányzati képviselő.

Vélemény

Erzsébetvárosi ingatlanbotrány: a többi néma csend?

A mindent behálózó korrupció vezető politikusaink egyik slágertémája lett. És mégis, szinte visszhang nélkül maradt írásunk, amelyben lelepleztük: Budapest VII. kerületében találékony emberek házanként közel 70 millió forintos hasznot vágnak zsebre, abból, hogy a közvagyont kiárusítják hiszékeny külföldieknek. Közben Hunvald György, a kerület polgármestere mossa kezeit: a történelmi városrész rehabilitációjára nincs pénz. Más kerületekben hasonló metódussal folyik az önkormányzati ingatlanok dobra verése. Kormány, ellenzék egyaránt hallgat.

MTI Gazdaság

Ismét tüntetnek a VII. kerületben a házbontások ellen

Ismét tiltakozó megmozdulást szervez az ÓVÁS! Egyesület a Dob utca 27. szám alatt álló ház lerombolása ellen július 18-án, kedden délután 4 órakor. A régi pesti zsidónegyedben lévő, közel 150 éves épületet ezúttal nem a befektetők, hanem a VII. kerületi önkormányzat akarja lebontani, helyére pedig egy ötemeletes ingatlant építene.

hvg.hu Itthon

Őrizetbe vették a VII. kerületi SZDSZ-frakcióvezetőjét

Őrizetbe vette a Központi Nyomozó Főügyészség ma délelőtt Gál Györgyöt, a VII. kerületi SZDSZ frakcióvezetőjét, az önkormányzat képviselő-testülete gazdasági bizottságának elnökét a Király utcai ingatlanbotrány kapcsán – tudta meg a hvg.hu. Valószínűleg azért, mert ő terjesztette elő azoknak az ingatlanoknak az értékesítésére irányuló javaslatot, amelyek kapcsán felmerült a hűtlen kezelés gyanúja. A nyomozó főügyészség szóvivője, Fazekas Géza megerősítette, egy személyt valóban őrizetbe vettek.

Itthon

Erzsébetvárosi ingatlaneladások: az önkormányzat trükkjei

Minimális törzstőkéjű - hárommillió forintos - kft.-k közbeiktatásával értékesíti ingatlanjait nagybefektetőknek a VII. kerületi önkormányzat. Mindezt teszi úgy, hogy előre kiajánlja az eladásra szánt épületeket, elővásárlási jogot ad a kft.-knek, amelyeket – az elővásárlási joggal együtt - titokzatos offshore cégek közbeiktatásával külföldi befektetők vásárolnak meg, kétféle áron készült szerződések alapján. A különbséget felszívja az offshore cég – ott pedig a millióknak nyoma vész. A kft.-ken keresztül a külföldi - újabb fizetés ellenében - hozzájut az ingatlanhoz.

MTI Itthon

Szigorúbb építészeti szabályozás a VII. kerületben

Kerületi, fővárosi, állami, uniós és vállalkozói forrásokból folytatódik a VII. kerületi épületek és a közterületek megújítása, hogy a térség ismét pezsgő életű, kulturális és kereskedelmi központja legyen Budapestnek.