szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az önkormányzatoknak van ugyan lehetőségük arra, hogy – elővásárlási jogukkal élve – megvegyék a bedőlt hitelek miatt árverezésre ítélt ingatlanokat, majd bérbe adják őket a korábbi tulajdonosnak, de ezt a módszert sok helyen nem alkalmazzák – derül ki a Népszabadság körképéből.

A lap azt írja: egyfelől azért nem élnek ezzel a lehetőséggel a települések, mert így több tízmillió forintból is csupán néhány családot menthetnek meg, másfelől hasznosabbnak találják, ha a végleges eladósodás megelőzésében segíthetnének az érintetteknek.

Vannak olyan városok, ahol kamatmentes hitellel segítenek a rászorulóknak, ennek odaítélése azonban szigorú feltételrendszer teljesülése esetén valósul csak meg. Ilyen lehet például, hogy a kérelmező hitelét még a válság kirobbanása előtt vette fel, s legfeljebb kéthavi törlesztőrészlettel maradt el. Van azonban olyan város is, ahol nincs szükség kríziskezelésre, kevés család került bajba, nekik egyszeri, vissza nem térítendő rendkívüli támogatást adott a város, s a hitelszerződés módosításában is közreműködtek.

"A krízis miatt nehéz helyzetbe került lakáshitelesek felkarolása nem önkormányzati feladat, de biztosan nem a segítő szándék hiányzik a települések vezetőiből. A városok, községek többsége egyszerűen nincs olyan helyzetben, hogy akárcsak néhány milliót is elkülöníthetne erre a célra" – ezt Zongor Gábor, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének főtitkár nyilatkozta a lapnak.

* * * Milliókat lehet spórolni a legolcsóbb lakáshitel kiválasztásával!

A lakásvásárlás előtt állóknak sokszor hitelre is szükségük van céljuk megvalósításához. A jelenlegi gazdasági környezetben még fontosabb megtalálni a legolcsóbb ajánlatot, amivel akár milliók is megtakaríthatók. Ehhez érdemes a Bankmonitor lakáshitel kalkulátorát használni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!