szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Akárcsak a váci püspök, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspöke is keresztényi kötelességnek tartja a menekültek segítését.

A katolikus egyház két igazságot próbál egyensúlyban tartani: egyrészt a bevándorlóknak is megvannak kötelességeik, de azoknak segíteni kell, akiknek az élete lehetetlenné vált – mondta a Hír TV-nek az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspöke. Székely János szerint a katolikus egyház tagjainak legalább annyit meg kell tenniük, hogy próbálnak segíteni a már határokon belül lévő menekülteknek.

Az esztergomi püspök úgy látja: egyre többen segítenek itthon a menekülteknek, például befogadó nyilatkozattal, vagy azzal, hogy munkát adnak nekik. Nem Székely János az egyetlen egyházi vezető, aki a kormány menekültellenes retorikájával ellentétes nyilatkozatot tesz.

A váci egyházmegye püspöke korábban valóságos mozgalmat indított el, amikor azt tanácsolta, hogy aki teheti, fogadjon be egy legálisan Magyarországon tartózkodó menekültet. Beer Miklós két embernek segített, ők a püspökség ellátásában dolgoznak.

Beer Miklós tavaly decemberben a hvg.hu-nak is adott interjút. Ebben elmondta: van, amiben egyetért Orbán Viktorral, de kritizálja a kormány menekültpolitikáját, és szerinte szomorú, hogy migránsügyben sokan támadják a pápát is.

A Hír TV emlékeztet: egyházi vonalon a korábbi Református Menekültmisszió munkatársai által alapított Kalunba csoport is segíti a menekültek integrációját, de szálláskeresésükben és nyelvtanulásukban is szerepet vállal. Magyarországon tavaly 154 menedékkérőt ismertek el menekültként, több mint 200-an pedig oltalmazott státuszt kaptak. Ezzel egy időben majdnem 50 ezer eljárást szüntettek meg.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Beer püspök lényegében kimondta, hogy az egyház szegregál

"Ahol átvettünk iskolákat, ott a környékről elszívjuk a nem cigány gyermekeket, akiknek aránya tehát növekszik az állami iskolákban. Ez engem is nagyon bánt, hiszen egyik szívügyem a cigányság nyomorúságának enyhítése, az iskolák szegregálódása pedig éppen az ellenkező irányban hat" - mondta Beer Miklós püspök, a váci egyházmegye első embere.