Hiába harsogta az Origo, nem volt köze a nemi erőszakkal gyanúsított afgán férfihoz a Helsinki Bizottságnak

A korményhoz közeli portál állításával ellentétben a civil szervezet semmilyen ügyben nem képviselte a férfit.

  • hvg.hu hvg.hu
Hiába harsogta az Origo, nem volt köze a nemi erőszakkal gyanúsított afgán férfihoz a Helsinki Bizottságnak

Kedd reggel újra arról az afgán bevándorlóról írt cikket az Origo, aki néhány nappal ezelőtt megerőszakolt egy nőt Budapesten. A kormányközeli hírportál szerint a férfi azért maradhatott Magyarországon, mert a Helsinki Bizottság – vagyis „Soros egyik szervezete” – segített neki. Az Origo saját információkra hivatkozva azt írta, hogy a szervezet 2017-ben jogi segítséget nyújtott Sarhadi Bilal Ahmadnak, aki 18 évesnek mondta magát.

A valóság ezzel szemben az, hogy a Helsinki Bizottságnak semmi köze az afgán férfihoz. Közleményükben azt írják, hogy bár rengeteg személyt képviseltek menedékjogi eljárások során, az afgán férfi pont nem volt az ő ügyfelük.

Egyébként sem vagyunk jósok, hogy kitaláljuk, a jövőben ki milyen bűncselekményt fog elkövetni

- írják.

A szervezetet az elmúlt hetekben rengeteg támadás érte a kormányközeli médiumok részéről, szinte minden esetben Soros szervezeteként vagy álcivil szervezetként hivatkoztak rájuk. A Helsinki Bizottság szerint a mostani vádaskodás csak egy a sok közül, és míg a kormány hosszú cikket szentelt annak, hogy a szervezetet megpróbálta összefüggésbe hozni a szeptember 9-i nemi erőszakkal, arról már nem írtak, hogy a CÖF egyik prominense, ifj. Lomnici Zoltán védte a szülőket, akik halálra éheztették gyermeköket.

Félreértés ne essék: a büntetőjogi védelem természetesen mindenkinek jár – ahogyan a jogi képviselet járna egy fiatalkorú menedékkérőnek is –, és azzal sincs semmi gond, hogy ifj. Lomnici Zoltán ilyen emberek védője volt, az ügyvédi hivatásnak ez is része. A védői közreműködés hozzájárul ahhoz, hogy a gyilkosokkal szemben lefolytatott büntetőeljárás tisztességességéhez se férjen kétség. De nem látni arról cikket az Origo címlapján, hogy „A CÖF prominense gyerekgyilkosokat menteget”. Ez persze éppúgy hazugság lenne, mint az, hogy a Helsinki Bizottságnak bármilyen köze volna a szexuális erőszakhoz.

- olvasható a szervezet közleményében. A Helsinki Bizottság emlékeztet arra is, hogy az Origo nem számolt be róla, hogy 2010 és 2017 között Magyarországon 3652 szexuális erőszakot regisztráltak, ezek jó része pedig családon belüli erőszak volt, a Fidesz-kormány pedig továbbra sem akarja ratifikálni az Isztambuli Egyezményt, ami a nőket érő erőszak és a családon belüli erőszak felszámolásáról szól.

És akkor hiába értékelte nagyra Orbán Matolcsyt, Varga csak megnézte, legalább az aranytartalék megvan-e még

És akkor hiába értékelte nagyra Orbán Matolcsyt, Varga csak megnézte, legalább az aranytartalék megvan-e még

Az elnökváltás után lassan felgombolyodik a jegybank Matolcsy-korszaka – sok a botránygyanús ügy, de legalább az aranytartalék és a miniszterelnöki bizodalom megvan még. Adnan Polat lánya Magyarországon is szerepet vállalt, Mészáros Lőrinc felesége földeket vett, a pixisből kiesett volt veje pedig jogvédelmet nyert. Az infláció gyorsult, a nyugdíjasok utalványt kapnak, amit – bár a készpénzhasználat alkotmányos jog lett – csak korlátozottan költhetnek majd. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.