szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

A tárca két intézmény esetében cáfolta a Népszava értesüléseit.

Az Erzsébetvárosi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Szakgimnázium, valamint a pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola és Gimnázium is kért iskolaőrt, hiába állít mást a Népszava – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI).

A tárca közleménye szerint az előbbi intézmény már kérte is a helyreigazítást a laptól. Jelezték az is, hogy ha a pécsiek az elmúlt napokban mégis meggondolták magukat, akkor kiveszik őket a programból.

A minisztérium szerdán arról számolt be, hogy az állami intézményfenntartók felmérése, valamint az intézményvezetők kérése alapján 288 köznevelési és 203 szakképzési intézményben indul iskolaőrség. Csütörtökön írta meg a Népszava, hogy értesüléseik szerint több intézmény is akaratán kívül került be a programba.

Már lehet jelentkezni iskolaőrnek, tényleg bruttó 220 ezer lesz a bérük

Egy pomázi és egy békéscsabai iskoláról van szó. Az iskolaőrt kérő összes intézményt térképre tettük, amiről az látszik, hogy Északkelet-Magyarországon viszonylag sok, a Viharsarokban feltűnően kevés iskola igényelt őrt.

A lap több iskolát is megkeresett, amelyek felkerültek a listára, és kiderült: sok igazgatót meglepett, hogy szerepelnek rajta, mert nem is kértek iskolaőröket. Ide sorolták az Erzsébetvárosi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Szakgimnáziumot, illetve a pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola és Gimnázium II. számú tagintézményét. A lap ugyanakkor idézte a békéscsabai Vásárhelyi Pál Szakgimnázium és Kollégium igazgatóját, aki azt mondta, hogy ők nem kérték az iskolaőrséget, erről az intézményről azonban nem írt az EMMI közleménye.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!