szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A vasárnap leváltott pártelnök kész támogatni az új elnökséget is.

Ellenzéki előválasztás
Az ellenzék jelentős része a 2022-es parlamenti választáson a saját esélyeit növelő új, demokratikus intézményként tekint az előválasztásra – ugyanezt a kormány és a Fidesz “Gyurcsány-show-nak" és “bohózatnak” tartja. Az előválasztáson dől el a 106 egyéni körzetben legesélyesebbnek tűnő ellenzéki képviselőjelölt személye és így választják ki az Orbán Viktor kihívójaként fellépő közös miniszterelnök-jelöltet is. Az előválasztás fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Friss cikkek a témában

Vasárnap döntött a Momentum küldöttgyűlése Fekete-Győr Andrásról: szavazásuk értelmében az öt és fél éve regnáló Fekete-Győrnek le kellett mondania a párt éléről. „Ez persze nem jelenti azt, hogy a Momentum alapítójaként és egyik vezető politikusaként ne venném ki a részemet abból a munkából, ami előttünk áll: kormányváltás, rendszerváltás, korszakváltás” – írta Facebook-oldalán a politikus.

Fekete-Győr posztjában úgy elmondta: közös sikernek tartja, hogy felépítettek egy „generációs alapokon nyugvó országos mozgalmat, egy centrista középpártot”. Kiemelte, hogy a Momentumból az utóbbi időszakban országos párt lett, ami 2022-ben jó eséllyel nagy számú képviselőcsoporttal fogja választóit képviselni az Országgyűlésben.

„Biztos vagyok benne, hogy a Momentum következő elnöke és vezetése még erősebbé, még sikeresebbé fogja tenni a Momentumot és az új politikai generációt” – zárta posztját Fekete-Győr – „Én pedig minden tőlem telhetőt meg fogok tenni a következő elnök, a Momentum és az összefogás sikeréért”.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!