Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Tanítást szerveznek Ukrajnából érkezett gyermekek számára magyarországi egyházi iskolák az – közölte a Hetvenkét Tanítvány Mozgalom Pedagógus Műhelye és a hozzá csatlakozó iskolák. Jelezték azt is, hogy vállalják menekült diákok felvételét az intézménybe.
A tanítást a Hetvenkét Tanítvány Mozgalom Pedagógus Műhelye és a Piarista Gimnázium szervezi az intézmény belvárosi épületében, az órákat a csatlakozó iskolák tanárai tartják önkéntes alapon. A kezdeményezők számítanak további önkéntesek jelentkezésére.
105 ezer menekült érkezett Magyarországra az orosz offenzíva kezdete óta
Kiadta a friss adatokat a rendőrség. Folyamatosan érkeznek az Ukrajnából menekülők.
A Budapestre érkező menekült családok elhelyezését követően indulhat meg az oktatás, amennyiben ez szükségessé válik – írták közleményükben, amelyben azt is jelezték, hogy
Hivatásunkból fakadó meggyőződésünk, hogy az oktatás-nevelés által békésebb, humánusabb társadalom építésén munkálkodhatunk.
A kezdeményezéshez eddig csatlakozó intézmények:
- Hetvenkét Tanítvány Mozgalom Pedagógus Műhely
- Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
- Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont
- Piarista Gimnázium
- Szent Angéla Ferences Általános Iskola és Gimnázium
- Budapesti Ward Mária Általános Iskola, Gimnázium és Zeneművészeti Szakgimnázium
- Szent Benedek Gimnázium és Technikum
- Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Gimnázium