Kirostálják azokat a végrehajtókat, akik kilógnak a Schadl György-féle rendszerből
Vannak, akik perelnek azért, mert a megbízásukat nem hosszabbítják meg.
hvg.hu
A HVG legújabb lapszámában arról ír, hogy a Rogán Antal alá tartozó szuperhatóság, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága szisztematikusan szórja ki azokat a végrehajtókat, akik kilógnak a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar egykori elnökének, Schadl Györgynek a rendszeréből.
Mindezt a közbizalom helyreállítására hivatkozva teszik, és Biró Marcell, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeletei Hatóságának (SZTFH) elnöke sem felejtette el megemlíteni tavaly nyáron, hogy „zéró toleranciát hirdetnek a szabályszegésekkel szemben, és minden eszközzel támogatják a hivatásrend megtisztulási folyamatát”.
A NER egyik legnagyobb korrupciós botrányának vádiratából „Tóni, Ádám és Barbara” is kimaradtak. Előbbi kettő azonban a nyomozati iratokban többször is megjelenik. Magyar Péter azt állítja, tudja bizonyítani, hogy Rogán érintett az ügyben. Tény, hogy a lehallgatási jegyzőkönyvekben többször előkerül a neve.
Mivel a háború miatt kihirdetett veszélyhelyzetre hivatkozva kormányrendelettel változtatták meg a végrehajtók megbízásának meghosszabbíthatóságát, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának jogi úton biztosítva van, hogy eltávolítsák azokat a végrehajtókat, akiket problémásnak találnak.
A módosításra hivatkozva a szuperhatóság sorra elutasította a beérkező hosszabbítási igényeket, és lehet, hogy a véletlen műve, de a fegyelmivel sújtott végrehajtók között sokan vannak, akikről vélhetően úgy gondolják, nemkívánatos személyek, akiknek az egykor határozatlan időre szóló pozícióját a rendszer 2015-ös reformjával limitálták.
További részletek a HVG hetilapban és a hvg360-on lesz olvasható.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.