Az májusban derült ki, hogy eljárás indult a Szentendrei Rendőrkapitányságon azzal a rendőrrel szemben, aki előállította a Tisza Párt rendezvényét megzavaró volt unitárius lelkészt, a megafonos Albert-Nagy Ákost. A rendőrség most megerősítette, hogy a rendőr fenyítésével és megbízásának visszavonásával kapcsolatos sajtóértesülések igazak. Azt azonban tagadják, hogy mindennek politikai okai lennének. Úgy fogalmaztak, „az okot szakmai mulasztásban kell keresni, nincs köze ahhoz, hogy melyik politikai oldal szimpatizánsát érintette a rendőri fellépés”.
Azt írták, „már az elsődleges parancsnoki vizsgálat is egyértelműen megállapította, hogy az adott intézkedés nem volt jogszerű, az arról tett jelentés pedig valótlan hivatkozást tartalmazott. Az előállított személy cselekménye – hasonlóan ott lévő társaiéhoz – személyi szabadságot korlátozó rendőri intézkedést nem alapozott meg”.
A rendőrség a közleményben azt állította, hogy „a parancsnoki kivizsgálás célja annak megállapítása, hogy a helyszínen hozott döntések szakszerűek voltak-e, és ha nem, ezeket a jövőben megelőzzük, a hibát mielőbb kijavítsuk. E folyamatban, ahogy a rendőri intézkedések során, nincs helye diszkriminációnak, politikai, világnézeti álláspontnak”.
Szerintük ezt támasztja alá, hogy a közelmúltban több olyan politikai (főleg Tisza párti) rendezvényen, eseményen is fellépett a rendőrség, ahol a szervezőket inzultus, támadás érte. Ezek közül sok esetben előállították a rendbontókat, és büntetőeljárást indítottak velük szemben. A közlemény végén még kijelentették, továbbra is elkötelezettek abban, hogy munkatársaik minden körülmények között jogszerűen és politikai befolyástól mentesen végezzék munkájukat a közrend és közbiztonság fenntartása érdekében.
A demonstrálók szerint az eljárás nagyon sötét korszakot idéz. Petíciójukban azt követelték, hogy állítsák vissza a lefokozott rendőrt őrsparancsnoki pozíciójába.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.