Budapesti járatokat is érint a Lufthansa-sztrájk
Most úgy néz ki, csütörtök éjfélig tart majd a sztrájk.
Most úgy néz ki, csütörtök éjfélig tart majd a sztrájk.
Egy 44 éves nő besegített fia 22 éves drogbizniszébe, ha a gyermeke éppen nem ért rá. Kiszolgálta a vevőket, kezelte a bevételt, a porciózáshoz használt tasakokat is elment megvenni. Lebuktak, előzetesben vannak mindketten.
Tizenegy különböző néven, négy különböző születési dátummal és két különböző születési hellyel körözi az Egyesült Államok Ghaith Pharaont – írja a mai Magyar Idők.
Egy budapesti férfi engedély nélkül elhozta volt élettársával közös gyermeküket a nő egerszalóki otthonából, majd megzsarolta: akkor adta volna vissza neki a gyereket, ha az asszony hajlandó külföldön prostituáltként dolgozni. A férfit és mostani élettársát is elkapták a rendőrök.
Petíció indult a tatabányai anyák kezdeményezésére azért, hogy a Szent Borbála Kórház vezetősége tegyen valamit az intézmény szülészeti és nőgyógyászati osztályán tapasztalható orvoshiány ellen. Az ott dolgozók túlterheltek, a kismamák attól félnek, hogy ők is lelépnek. A kórház főigazgatója szerint hónapok óta keresik az utánpótlást, egyelőre hiába.
A rendőröknek kedd reggel szóltak a beomlott tetejű házról. Bent egy kerekesszékes asszonyt találtak, aki sírva köszönte meg, hogy kihozták az épületből – írja a Kemma.hu.
Pénztárcát lopott egy férfi a nyíregyházi kórházban. A biztonsági kamerák felvételei alapján keresi a rendőrség a tolvajt.
Csaknem a felére csökkent a biciklilopások száma az elmúlt négy évben, amióta egyre elterjedtebb a kerékpáros-regisztráció – írta szerdai számában a Magyar Nemzet az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) közlése alapján.
Jönnek az újfajta turisztikai vagyonkezelő cégek, amelyeket a kormány mindennel kistafíroz: kapnak ingatlanokat, gyorsított határidőket és más kedvezményeket. A hvg.hu által megkérdezett szakértők már most azt találgatják, kire vagy mire gyártották a törvényt. A kormányzati csúcsszerv majd akkor válaszol kérdéseinkre, ha a parlament már rábólintott a jogszabályra.
Több kerület is szívesen befogadná a vidámparkot – írja szerdai számában a Magyar Idők.
Szerdán többnyire derült vagy gyengén felhős idő lesz – ígéri az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Ötpontos cselekvési tervet készített a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete a kórházi fertőzések kockázatának csökkentéséért – írta szerdai számában a Magyar Hírlap.
Újra kell tárgyalni annak a két orvosnak az ügyét, akiket azzal vádoltak, hogy nem vették komolyan egy féléves, lázas beteg kislány tüneteit 2013-ban. A gyermek másnapra meghalt. Első fokon a hevesi ügyeletes orvos pénzbírságot kapott, az egri ügyeletvezetőt pedig felmentették. Ezt az ítéletet most hatályon kívül helyezték, és új eljárásra kötelezték a bíróságot – tudósított kedden az RTL Híradó.
A legfőbb ügyész szerint az alsógödi kerékpárlopási ügyben megalapozatlanul szüntették meg a nyomozást. Emiatt többen is felháborodtak egyébként, és legális kerékpárlopást emlegettek. A rendőrség arra hivatkozott ugyanis, hogy a fiatalkorú tolvaj nem ellopta, csak kölcsönkérte a biciklit.
Személyes bosszú eszközévé válik a bőnyi eset után kockáztatni nem merő TEK, illetve a rendőrség, amely riasztja? A rendőrök már egy olyan ügyhöz is a TEK-et riasztották, ahol kiderült, hogy nem fegyverekről, hanem valószínűleg csak egy családi konfliktusról van szó. A hamis bejelentők ellen viszont eljárás indulhat.
Rendőri kísérettel elszállítják és a honvédség erdőkertesi gyakorlóterén semmisítik meg azt a második világháborús gránátot, amelyet a XIII. kerületi Kassák Lajos utcában találtak kedden – közölték a tűzszerészektől.
A nyomozás alatt tett vallomása szerint sokkot kapott a szegedi közösség elleni erőszak fővádlottja, amikor később meglátta az általa megvert lány képeit. A volt börtönőr és társai pere kedden kezdődött Szegeden. A vád szerint azért támadtak a lányra és annak kubai származású barátjára, mert bevándorlónak hitték.
A Belváros irattárában tűnt el egy adásvételi szerződés. Ez a Magyar Narancs szakértője szerint törvényellenes.
Kormánypárti szavazatokkal gyorsan és simán átment a parlamenten az új polgári perrendtartás, amely nagy változásokat hoz a jövőben a pereskedésben. A jogász szakma közben forrong.