szerző:
Szabó Fruzsina
Tetszett a cikk?

Több száz egyetemista, főiskolás és pedagógus tiltakozott a kormány oktatási tervei ellen a szakszervezetek szombati demonstrációján. A D-Daynek nevezett tüntetéssorozathoz a Hallgatói Hálózat és a két nagy pedagógus-szakszervezet is csatlakozott. Az Eduline által megkérdezett egyetemisták azt mondták, azért mentek ki a Kossuth térre, mert az oktatási államtitkárság "ki akar tolni" velük.

„Én olvastam a felsőoktatási koncepciót. Az első bekezdéstől az utolsóig ostobaság” – így kommentálta a kormány felsőoktatási terveit Polgár Dóra, aki a májusban alakult Hallgatói Hálózat nevű diákszervezet nevében szólalt fel a szombati demonstráción, amelyen több mint száz civil szervezet és szakszervezet gyűlt össze, hogy a kormány tervei – elsősorban az új munka törvénykönyve és az adórendszer átalakítása ellen – tiltakozzon.

Mit gondolnak a felsőoktatási koncepcióról az egyetemisták, és mitől tartanak a tanárok? A cikk folytatását az Eduline oktatási oldalon olvashatja el.

MTI Itthon

ORFK: 10 ezren voltak a Kossuth téri tüntetésen

A szombati szakszervezeti demonstráción körülbelül 10 ezer ember vett részt, esetleg kevéssel több, a bejelentett 30 ezernek az egyharmada - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője. Garamvölgyi László megerősítette, hogy rendkívüli esemény nem történt.

hvg.hu Nagyítás

"Viktor, takarodj": tüntetés a Kossuth téren – Nagyítás-fotógaléria

Több ezren gyűltek össze a Kossuth téren a D-Daynek nevezett tüntetéssorozat részeként szombaton. Az első vezérszónok szerint nem valami ellen, hanem valamiért, a jövőjükért tüntetnek a Parlament előtt. A demonstrációt Dopeman, a rapper vezényelte le. A beszédekben élesen kritizálták az új Alaptörvényt és a Munka törvénykönyvét is.

hvg.hu Itthon

"Hazug kormány, becsapott nép" - tüntettek a Kossuth téren - videóval

Több ezren gyűltek össze a Kossuth téren a D-Daynek nevezett tüntetéssorozat részeként szombaton. Az első vezérszónok szerint nem valami ellen, hanem valamiért, a jövőjükért tüntettek a Parlament előtt. A demonstrációt Dopeman, a rapper vezényelte le. A beszédekben élesen kritizálták az új Alaptörvényt és a Munka törvénykönyvét is. A tömeg végül rendőri felvezetéssel indult át a Clark Ádám térre, ahonnan néhány beszéd meghallgatása után elkezdtek hazaszivárogni az emberek. Az ORFK szerint az eseményen tízezren voltak, a szervezők szerint 50-60 ezren.

Nemzetközi lapszemle: Trump második elnöksége a demokráciaexport végét jelentheti

Nemzetközi lapszemle: Trump második elnöksége a demokráciaexport végét jelentheti

Így tesz láthatatlan kincseket láthatóvá egy új technológia

Így tesz láthatatlan kincseket láthatóvá egy új technológia

Látványos, de elképesztően energiaigényes a polipok színváltoztatása – kiszámolták, mennyire

Látványos, de elképesztően energiaigényes a polipok színváltoztatása – kiszámolták, mennyire

Ez már nem is a jövő: drón szállíthatja ki a gyógyszereket

Ez már nem is a jövő: drón szállíthatja ki a gyógyszereket