Nem akarnak dolgozni Amerikában a Super Bowl után
Idén is útjára indult Amerikában az a kezdeményezés, amiben azt szeretnék elérni a sportfanatikusok, hogy a Super Bowl után hétfőt nyilvánítsák munkaszüneti nappá.
A tavalyi Super Bowl abszolút nézettségi rekordot döntött Amerikában: mintegy 111,3 millióan nézték tévén az amerikaifoci-bajnokság döntőjét.
Egy szurkolói oldal szerint az lenne az ideális megoldás, ha a Super Bowlt követő hétfő munkaszüneti nap lenne, ezért útjára indítottak ennek érdekében egy petíciót. Érvelésük szerint így a keddi munkanapon minden dolgozó sokkal hatékonyabban termelne, és az amerikai nép "bajtársiasságát" is megerősítené.
A jobs.aol.com írása szerint a meccset követő hétfő valóban nem a leghatékonyabb munkanap. A lap számítása szerint körülbelül 4,4 millió amerikai fog elkésni a munkahelyéről, a dolgozók 9 százaléka szabadságot vesz ki aznapra, és a dolgozók 3 százaléka azzal fogja felhívni a főnökét, hogy lebetegedett. A Glassdoor karrierportál is készített egy ehhez kapcsolódó felmérést. Ez a kutatás azt mutatja, hogy bár a válaszadók 20 százaléka szerint sokkal jobb a döntő után a hangulat az irodában, 22 százalék elismeri, kevésbé tud koncentrálni a munkájára.
Azt több amerikai lap is megírta, egy döntő - még ha a Super Bowl is az - még nem elég indok egy munkaszüneti nap bevezetésére. Egyes cikkek ahhoz hasonlítják a kezdeményezést, mint amikor néhány éve az Egyesült Államok legrégebbi whiskeyfőzdéje, a Jack Daniel's szerette volna, ha szeptember 29-e, a névadó születésnapja ünnepnap lenne.
A Chicago Tribune egy korábbi cikke szerint nem egyszerű feladat meggyőzni arról a szövetségi kormányt, hogy új munkaszüneti napot vezessen be. A lap úgy tudja, a termelés leállása 8,8 milliárd dolláros veszteséget okozna.
Egyelőre azonban még biztosan nem lesz munkaszüneti nap a Super Bowl miatt. Ahhoz ugyanis, hogy a döntéshozók érdemben foglalkozzanak egy népi kezdeményezéssel, 100 000 aláírás szükséges. A mostani petíciót pedig pár nappal ezelőttig csak ötezren írták alá.