Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy esztendő alatt – 2010. augusztus elsejétől 2011. július végéig – a hazai gazdaságban 17 221 cég végelszámolására került sor, ez az egy évvel korábbi adathoz képest 32,5 százalékos növekedést jelez. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a meglévő és tevékenykedő 632 037 vállalkozásnak 2,7 százaléka így fejezte be pályafutását. Az ezt megelőző egy évben 12 996 társaság zárta le végelszámolással működését, ami az akkor nyilvántartott 611 897 vállalkozás 2,1 százalékát tette ki.
Nemzetközi viszonylatban meglepően alacsony a magyarországi fiatalok vállalkozói kedve. A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetségének (FIVOSZ) felmérése szerint hazánkban a 2,3 milliónyi 15-34 éves lakos kevesebb mint négy százaléka próbálna a saját lábán megállni a piacon.
A Richter Gedeon Nyrt. megnyerte a lengyel Polpharma tranzakció meghiúsulása miatt indított pert, és a választott bírósági ítélet alapján az amszterdami bejegyzésű Genefar BV 40 millió dollárt köteles fizetni a magyar cégnek - közölte a BÉT honlapján kedden a magyar gyógyszergyártó társaság.
Az Új Széchenyi-terv januári elindítása, vagyis a támogatási konstrukciók megnyitása óta a pályázatok száma mára elérte az 6200-at. Ebből csaknem 4500-at a kis- és közepes vállalkozói szektorból nyújtottak be. A pályázatok támogatásigénye meghaladja a 744 milliárd forintot, eddig 147 milliárdnyi támogatást ítéltek oda.
Egyelőre nem lesz új befektetője az Elcoteqnek, az amerikai Paltinum Equity nem fektet be a finn cégbe; a nehéz helyzetbe került vállalat pécsi üzemében a héten megkezdődtek a leépítések - értesült az MTI pénteken.
Javult az adómorál a Művészetek Völgyében – legalább is ezt tapasztalták a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szakemberei, akik többször is meglátogatták az idén a Kapolcsként emlegetett rendezvényt.
A hazai vállalkozások megközelítőleg 12 százaléka él együtt olyan, a cég életét negatívan befolyásoló eseménnyel, adottsággal, amelyet nem szívesen hoznak nyilvánosságra üzletkötéskor, szerződéseknél, tárgyalásokon, kapcsolatépítéskor. Kisebb problémákkal a cégek 21 százaléka küzd, míg pozitív eseményekről a társaságok mindössze 5,5 százaléka számolhat be – derül ki a PartnerControll üzleti döntéstámogató szolgáltató online rendszeréből. Szerződéskötés esetén tehát érdemes alaposan utánanézni a partnernek.