szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A bolti informatikában belföldön évek óta piacvezető székesfehérvári Laurel Kft. elérte azt a pontot, amikor növekedésének eddigi dinamizmusát már csak külföldi beruházásokkal tudja fenntartani.

Szlovákiában hozott létre leányvállalatot a hazai retail szektor legismertebb szereplője, a székesfehérvári Laurel Kft. A magyar többségi tulajdonban lévő leányvállalat logikus folytatása egy több éve megkezdett, dinamikus növekedési és akvizíciós folyamatnak − ismertette a részleteket a cégcsoport többségi tulajdonosa.

"A cég vezetése korábbi projektek során azt tapasztalta, hogy az általuk képviselt szaktudás minden értelemben exportképes, ezért a mostani lépés nem volt előzmények nélküli" – mondta Bessenyei István. Az új szlovákiai leányvállalat elsősorban a retail szektort kiszolgáló megoldásokkal jelentkezik a piacon, de később, ha igény lesz rá, az anyavállalat a cégcsoport egyéb termékeivel is a külföldi partnerek rendelkezésére áll. A tervek szerint az első évet a cég a partneri kör bővítésére, a hazai cégcsoport termék és szolgáltatás portfóliójának bemutatására, a helyi lehetőségek további feltérképezésére szánja.

Az előzetes felmérések szerint van néhány terület a bolti informatika szűkebb szegmensén belül, amelyen Szlovákiában lemaradásokat tapasztaltunk, így elsőre ezekre koncentrálunk majd − ismertette az új cég kilátásait Bessenyei István. "Elsőként a Laurel nemzetközileg is elismert fiskalizációs kompetenciáit szeretnénk értékesíteni, de nem feledkezünk meg az üzemanyagtöltő hálózatok support tevékenységéről és az egyes retail szereplők kiszolgálásról sem. A vegyesvállalati konstrukció pedig nemcsak a költségeinket optimalizálja, de segít az új piaci szereplő helyi befogadásában is."

A Laurel Kft.-t 1993 decenberében jegyezték be, alapító tőkéje 4,8 millió forint volt, a mostani jegyzet tőke, 7.9 millió forint. A társaságot az Albacomp Rt. mellett magyar magánszemélyek jegyezték, később beszállt az MFB is. A társaság gazdálkodása stabil, az elmúlt három évben 2,48 és 2,9 milléiárd forint között mozgott az árbevétele, adózott eredménye pedig 126 és 246 millióm forint között. Azeredményből jócskán vettek i osztalékot a tulajdonosok, a legtöbbet 2010-ben, amikor a 148,8 millió forint teljes egészét hazavitték.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!