Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Jelentősen nőtt a magyarországi érdekeltségekkel is rendelkező német E.On csoport profitja az idei első negyedévben.
A növekedést elsősorban vagyoneladás révén sikerült elérnie a cégnek, amely az idei profit csökkenésére számít az alacsonyabb energiaárak és a kisebb energiafogyasztás miatt Európában.
Németország legnagyobb energiacsoportjának szerdai közlése szerint az adózott eredmény 2,15 milliárd euróra nőtt a március végével záródott három hónapban az egy évvel korábbi 1,71 milliárd euróról. A javuló eredményhez több mint 900 millió euróval járult hozzá a vagyoneladásokból származó bevétel.
Az EBITDA (kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti) eredmény 5,1 százalékkal 3,58 milliárd euróra csökkent, de meghaladta az elemzői várakozásokban szerepelt 3,43 milliárd eurót. Az E.On az idei évre 9,2-9,8 milliárd euró EBITDA eredményre számít, ami mintegy 15 százalékos csökkenés tavalyhoz képest.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Ketogén, 90 napos, mikrobiom- és kortizolcsökkentő: a divatdiéták akár be is válhatnak, de legalább egy baj biztosan van velük. Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő módszert? Mennyi időt adjunk magunknak, ha a testsúlyunk 5-10 százalékát akarjuk leadni? Miért tartják még mindig a mediterrán típusú étrendeket a legjobbnak? Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke válaszolt.
Közel 36 millió eurót, azaz mintegy 14 milliárd forintot kér a felszámoló a Dunaferr padlót fogott hengerművének életképes részeiért.
A magyar miniszterelnök hatalma veszélyben van, de nem úgy, ahogyan azt várnánk.
Az viszont még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.