Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Karl Wlaschek 1953-ban alapította első üzletét, néhány évvel később már 45 élelmiszerboltja volt, amelyek a Billiger Laden (Olcsó bolt) első betűinek összevonásából kapták a Billa nevet. Az alapító 1996-ban már 18 ezer főt foglalkoztatott. Ötször nősült és háromszor vált el, 97 évig élt.
Vasárnap 97 évesen elhunyt Karl Wlaschek osztrák ingatlanmágnás, Ausztria egyik leggazdagabb embere, a Billa osztrák kiskereskedelmi óriáscég alapítója.
A bécsi születésű Wlaschek 1953-ban alapította első üzletét, egy illatszerboltot, hét évvel később szerte az országban már 45 élelmiszerboltja volt, amelyek 1960-tól a Billiger Laden (Olcsó bolt) első két-két betűjének összevonásából létrejött Billa néven szupermarketláncként működtek.
Amikor a Billa szupermarketeket 1996-ban 1,1 milliárd euróra becsült összegért eladta a Rewe német kiskereskedelmi konszernnek, Wlaschek már egy 18 ezer főt foglalkoztató, 1340 áruházból álló és évi 50 milliárd schilling (3,63 milliárd euró) árbevételt realizáló vállalatbirodalmat irányított, Ausztrián kívül főleg Olaszországban és a volt kommunista országokban. Magyarországon 14 üzlete volt, ezeket 2002-ben a Spar vásárolta fel.
Az áruházak eladásából származó bevételeket az üzletember ingatlanokba fektette, hamar Ausztria első számú ingatlanmágnása lett.
A Forbes című amerikai üzleti magazin 2014-ben 4,1 milliárd dollárra becsülte Karl Wlaschek vagyonát, nála csak két másik osztrák, a Red Bull-os Dietrich Mateschitz (10,8 milliárd dollár) és a Novomatic-os Johann Graf (6,6 milliárd dollár) volt gazdagabb.
A hatalmas örökség első számú várományosának a mágnás második házasságából származó 40 éves fia, Karl Philipp számít, aki már több vezető tisztséget is betölt a cégbirodalomban.
Wlaschek ötször nősült és háromszor vált el, ezért szoknyavadásznak is tartották.
Végső nyugalomra Bécs egyik legpompásabb későbarokk palotájában, a Palais Kinskyben lévő családi mauzóleumban helyezik.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak, hanem már év közben folyósít 150 milliárd forintot. Ebből 47 milliárdot csak a kórházi koszt feljavítása visz el. Arról, hogy mire elég mindez, és mit kellene tennie a következő kormánynak, Sinkó Eszter egészségügyi közgazdászt kérdeztük.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.