Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A 80 fős spanyol falu, Cerezales del Condado lakói boldog emberek, mióta augusztusban meghalt Antonio Fernandez, a világszerte ismert Corona sört gyártó cég egykori ügyvezetője - írtuk tegnap. Azóta kiderült, hogy a mesébe illő sztoriból kis túlzással egy szó sem igaz.
A The Telegraph szerint a 98 éves korában elhalálozott sörbáró fejenként közel 730 millió forintot hagyott a település minden lakójára.
A brit napilap azóta törölt cikkében azt írta, Fernandez azért volt ilyen nagylelkű, mert a Spanyolország északnyugati részén található településen nőtt föl, egy 13 gyerekes családban. Miután nem tudták tovább finanszírozni iskoláztatását 14 éves korától a földeken dolgozott. Majd harminckét évesen rámosolygott a szerencse, amikor felesége nagybátyja állást ajánlott neki Mexikóban a Grupo Modelo sörgyár egyik raktárában. A spanyol rokon meghálálta a bizalmat, és huszonkét év alatt egészen a cég ügyvezető posztjáig dolgozta fel magát, és szerepe volt az azóta világhírű Corona márka befuttatásában is.
A Mashable azonban utána ment a sztorinak, és megkérdezte az egykori cégvezető alapítványát a dologról. Ahonnan azt a választ kapták, hogy ilyesmiről szó sincs.
"Megerősíthetem, hogy nem hagyott pénzt a falusiakra a végrendeletében. A családja nemrég nyitotta fel a dokumentumot, és nincs információnk arról, hogy kinek juttatott pénut a végakaratában. De az biztos, hogy a falura vagy a szomszédaira nem" - közölte Lucia Alajos, az alapítvány kommunikációs vezetője.
Belgák vásárolják fel a Coronita gyártóját
Húszmilliárd dollárért teljes egészében a belga Anheuser-Busch Inbev tulajdonába kerül a Corona söréről ismert mexikói Modelo cégcsoport - közölték a világ legnagyobb sörgyáránál pénteken.
Elviselné, ha az apja a szegényekre hagyná a milliárdjait? Ők igen
Hetvenmilliárd fontra becsülik az idén 60 éves Bill Gates vagyonát. A világ leggazdagabb embere, a Microsoft alapítója a Bill és Melinda Gates alapítványra hagyja vagyona nagy részét. Három gyermeke csak a töredékét kapja majd a pénznek.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.