Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az amerikai Gary Bertch pályázhat az világ legbőkezűbb munkaadója címre. Karácsony előtt a Twitteren jelentette be: január 9-től 13-ig leáll a Bertch Cabinet nevű bútorgyártó cég, amely egyébként az Yowa állambeli Waterloo-ban működik.
A vállalat 800 dolgozóját négy bérelt charter gép repíti Miamiba, ahol hajóra szállnak. Az úti cél a karibi szigetvilág egyik mesés szigete, Cozumel. Itt pihenhetik ki magukat a szorgalmas dolgozók. A nagylelkű vezérigazgató elmondta a The Courier című helyi lapnak, hogy dolgozói mind kiválóan teljesítettek és megérdemlik ezt a szerény év végi ajándékutazást. A Bertch Cabinet egyébként korábban is szervezett jutalomutakat dolgozóinak, utoljára 2005-ben. De aztán válságos évek jöttek, 1000 munkahelyből 400 megszűnt. Csak az utóbbi években került újra felszálló ágba a cég, és kétszáz fővel ismét nőtt az alkalmazottak száma.
A Le Figaro összeszedett még néhány példát arra, hogy azért vannak nagylelkű főnökök másutt is. Indiában például az ottani karácsony, a divali, a fény ünnepe alkalmából októberben a Hari Krishna Export nevű cég 400 lakást és 1200 autót osztott ki dolgozói között. De volt miből nagylelkűsködni, hiszen a cég a világ hetven országába szállít, főleg ékszereket, és éves haszna megközelíti a 700 millió dollárt. A szétosztott lakások és autók összértéke az éves haszon kb. 10 százalékát tette ki.
Egy amerikai joghurtgyártó cég vezetője részvényeket osztogatott karácsonyra, így a vállalat értékének 10 százaléka került a dolgozók kezébe. A részvénypakettek értéke attól függött, milyen régóta van az alkalmazott a cégnél. A The New York Times úgy számolt, hogy átlagban 150 ezer dollár értékű papírhoz jutottak a dolgozók. Hasonló év végi részvényosztás volt a texas-i Hilcorp Energy Co. nevű cégnél is.
Egy törökországi cégvezető is elképesztően nagyvonalú volt. Nevzat Aydin fejenként 215 ezer eurót adott mind a 114 alkalmazottjának. Egy készételeket házhoz szállító vállalkozásról van szó, amelynél a dolgozók havi bére 1000 és 1700 euró között van, így tehát valóságos vagyonhoz jutottak. A nagylelkűséget az tette lehetővé, hogy az eddigi tulaj épp most adta el remekül felfutó cégét. Nevzat Aydin 550 millió euróért adta el a Yemeksepeti.com-ot a Delivery Hero nevű német multinak. A dolgozóknak kiosztott jutalom teljes összege 24 millió euró volt, tehát itt is volt miből nagylelkűnek lenni.
A Le Figaro felsorolt még néhány hasonló példát és megjegyezte, hogy a főnöki ajándékozás általában nagy sajtóvisszhangot vált ki. Vagyis ez egyben imázs építő kiadás is, amely hosszú távon nagyon jót tesz a vállalt hírnevének, presztízsének és persze üzleti forgalmának is.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.