Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A BBC mazsolázott a legérdekesebb adatokból: kiderül, hogy az Európai Unió 28 tagállamában hol van a legtöbb edzőterem, hol és mennyit költenek fitneszbérletre.
Manapság nem azzal töltik az emberek a vasárnap reggeleket, hogy találkozzanak a barátaikkal vagy pihenjenek, inkább edzeni mennek. A BBC kimutatása szerint a fitnesznek Európában több mint 26 milliárd eurós piaca van. A legtöbbet Németországban költenek rá, a második a sorban az Egyesült Királyság, míg a harmadik Franciaország. Az első tízbe Magyarország ebben a tekintetben nem került be.
Ahogyan a többiben sem. Megnézték még azt is, hogy mely országban van kimagaslóan sok edzőterem, itt is Németország lett az első, Olaszország a második, az Egyesült Királyság a harmadik. Magyarországot nem említik.
A cikkből kiderül, hogy csak tavaly Európa-szerte nagyjából 60 millióan fordultak meg edzőteremben, ez 4 százalékos emelkedés az egy évvel ezelőttihez képest. Ehhez képest érdekes adat, hogy a befizetett tagdíjak nem követték ezt a bővülést, ezen a területen 0,1 százalék volt a lemaradás 2016-hoz képest. Svájc, Írország és az Egyesült Királyság ebben a tekintetben sem panaszkodhat, ezekben az országokban 2017-ben sem sajnálták az emberek a pénzt fitneszbérletre. Piackutatók azonban arra hívják fel a figyelmet, hogy noha sokan vannak olyanok, akik szívesen sportolnának, az edzőtermeket mégis kerülik, ennek okai a következők:
Sorra vették még a 2018-as fitneszdivatot is: idén az intenzív mozgással járó, csoportos órák a legnépszerűbbek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.