Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Decemberben lejár Bróker Marcsi előzetes letartóztatása, de ítélet leghamarabb csak jövőre várható.
2020 előtt aligha lesz elsőfokú ítélet a Kun-Mediátor ügyben a Szolnoki Törvényszéken – írja a Népszava.
A lappal a bíróság azt közölte, hogy jelen állás szerint mintegy 140 sértetti tanút kell még a bíróságnak beidéznie és kihallgatnia, de "figyelemmel a tanúk kedvezőtlen megjelenési hajlandóságára, és arra, hogy egy tárgyalási napon legfeljebb 5-6 tanú kihallgatására van lehetőség, ami tanúnként átlag 1-1,5 órát vesz igénybe, az eddigi megfeszített munkamenet fenntartása mellett is kevés esély van arra, hogy az ügyben idén ítélet szülessen".
A bíróság az eddig megtartott 24 tárgyalási napra 129 tanút idézett be, de csupán 92-en jelentek meg, azaz a beidézett tanúk csaknem 30 százaléka távol maradt. A törvényszék ezért azt is hozzátette, hogy ha a tanúk megjelenési hajlandósága javul, azaz a szabályszerű idézésre megjelennek a tárgyaláson, akkor a bíróság ki tudja hallgatni őket, és hamarabb lezárulhat az ügy, de ha még többen nem mennek el, akkor az eljárás még tovább húzódhat.
A lap hozzáteszi, hogy mindezek ellenére december közepén valószínűleg ki fogják engedni az előzetesből D. Sándornét, más néven Bróker Marcsit, ugyanis bár a napokban meghosszabbították újabb fél évvel az előzetes letartóztatását, ítélet nélkül legfeljebb három évig maradhat előzetesben, ez pedig decemberben lejár. A bíróság szerint ugyanakkor a büntetőeljárási törvény lehetőséget biztosít enyhébb kényszerintézkedés elrendelésére, ilyen a bűnügyi felügyelet, ami a korábbi házi őrizetnek, illetve lakhelyelhagyási tilalomnak felel meg.
A karcagi D. Sándorné ellen az ügyészség 767 rendbeli csalás és más bűncselekmények miatt emelt vádat, a csalássorozat lényege a vádirat szerint az volt, hogy a cég, amely "kifelé" utazási irodát üzemeltetett, valójában tiltott betétgyűjtést folytatott, és miközben az ügyfelek azt hihették, hogy betétekbe, értékpapírokba kerül a pénzük, nem ez történt. A nő a lebukása előtt elmenekült az országból, a karib-tengeri szigeten, Belize-ben élt, miközben nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki ellene. Itt végül feladta magát, tavaly 2016-ban hozták haza Magyarországra.
D. Sándorné egyébként mindeddig nem tett vallomást.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.