Az MNB-ig jutott, ami Mészáros Lőrinc tőzsdei cégének részvényeivel történik

A cégnél tudatos manipulációra gyanakodnak.

  • hvg.hu hvg.hu
Az MNB-ig jutott, ami Mészáros Lőrinc tőzsdei cégének részvényeivel történik

Válságkommunikáció gyanánt küldött vészjelzést a jegybanknak Mészáros Lőrinc tőzsdei vállalata az Opus Global, mondván: jogellenes tranzakciók történtek a részvényeivel.

A közelmúltban kétszer is esett az árfolyam: előbb több mint 10, majd 5 százalékkal. A cégnél úgy látják, valakik jogellenes módon jártak el, szándékosan letörve a részvények árfolyamát, ezért fordultak a Magyar Nemzeti Bankhoz. Egy, az ügyhöz közel álló szakértő szerint a „támadók” direkt az október 13-ai önkormányzati választások előttre időzítették az akciót.

Akár jogellenes támadás, akár szabályos befektetői magatartás következménye az, ami az Opus részvényeivel történik, a helyzet új, hiteles stratégiát követel a menedzsmenttől, amely az idén markánsan átalakult. November 1-jétől munkába lépett a nemrégiben megválasztott két új igazgatósági tag: Járai Zsigmond, egykori tőzsdealapító, pénzügyminiszter és jegybankelnök, valamint a szintén Mészáros ellenőrzése alatt álló MKB Bank első embere, Balog Ádám. Kiszállt ugyanakkor a testületből Mészáros Ágnes, miközben az elnök továbbra is a nővére, Beatrix. Az addigi csúcsmenedzser, Jászai Gellért tavasszal az embereivel együtt távozott a cégtől.

Kérdés, bizalmat szavaz-e a piac az új vezérkarnak.

További részletek az e heti HVG-ben, valamint a hvg360 oldalán.

HVG
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.