Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
2018-ban a miniszterelnök arról beszélt, hogy 2021-22-ben megszűnik az orosz gázmonopólium Magyarországon egy fekete-tengeri gázmezőnek köszönhetően. Most az orosz függőségünk még erősebb, a gázmező megvásárlásáról pedig a mostani tulajdonosa a napokban egyezett meg a román állami gáztársasággal.
A román állami gázvállalat, a Romgaz 1,06 milliárd dollárért megveszi az amerikai ExxonMobiltól a fekete-tengeri Neptun Deep földgázmezőben birtokolt 50 százalékos részesedését. A felek megállapodtak, hogy az adásvételi szerződés aláírásakor a román vállalat 106 millió dollár előleget fizet, a többit a tranzakció véglegesítésekor.
Az üzletről szóló szűkszavú MTI-hírhez a 444 tette hozzá: ez az a gázmező, amely kapcsán a magyar kormány néhány éve abban bízott, hogy az ottani gáz nagy részét Magyarországra szállítják majd. Orbán Viktor 2018 februárjában még arról beszélt, hogy
2021-22-től új helyzetben leszünk, úgyhogy bejelenthetem kellő szerénységgel, de boldogan, hogy az orosz gázmonopólium korszaka Magyarországon véget ér.
A román kitermelés nem kezdődött meg azóta sem, az MVM és a Gazprom viszont nemrég 15 éves, évi 4,5 milliárd dolláros gázszállítási szerződést írt alá, nagyrészt az új balkáni vezetéken, Szerbián keresztül érkező gázra.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.