Nem felcsúti, de Felcsuti-társaság az ország legértékesebb családi cége
A Forbes friss listája szerint Felcsuti Zsolt lekörözte Mészáros Lőrincet.
A Forbes friss listája szerint Felcsuti Zsolt lekörözte Mészáros Lőrincet.
A közérdekű állami alapítványi fenntartású egyetemnek könnyebb vállalkozásokat alapítani a SZTE kancellárja szerint, a bevételt visszaforgatják az intézmény működtetésére.
Az elszálló rezsit, alapanyagárakat és inflációt már nem bírta el a cukrászda, „megroppantak”.
Soha nem látott ütemben szállnak el az ipari termelői árak. A hazai eladásra szánt termékek előállításának költsége több mint másfélszeresére nőtt egy év alatt, és az exportcikkeké is csak egy kicsit húzza vissza az átlagot.
Ha válság- és jövőálló befektetéseket keresünk, ma már nem kell lemondanunk arról, hogy pénzünk egyszerre termeljen hozamot, és szolgálja a közösség, a környezet és a jövő generációjának érdekeit. Az ESG-befektetések ezt a kettős hasznot nyújtják, azonban ma még nem elég szabályozott a piac ahhoz, hogy szakértők nélkül átlássuk az ezen termék mögötti valós szándékokat. De mik ezek az ESG-befektetések? A részletekről Varga Ádámmal, az Erste Befektetési Zrt. termékfejlesztési vezetőjével beszélgettünk.
A koronavírus-veszélyhelyzet június végi lepergésével két és fél év után ismét árat emelhetnek a közétkeztető cégek, és ezt csaknem mindenhol meg is teszik: meredeken emelkednek a menzatarifák. Az új összegek azonban még így is nagyon messze vannak attól, hogy a veszteségek mérséklésén túl bármire is menjenek velük a társaságok, a kilátások pedig annyira borúsak, hogy még az év vége előtt újabb drágítás lenne szükséges ahhoz, hogy talpon bírjanak maradni. Kérdéses azonban, hogy meg tudnak-e egyezni a megrendelő önkormányzatokkal, mert azok nagyon nem szívesen borzolják a lakosok idegeit az árak feljebb tolásával.
Az Igazgyöngy Alapítvány társadalmi vállalkozásával, a Szunóval működik együtt a Decathlon: tornazsákok értékesítésével szeretnének segíteni az alapítvány által támogatott családoknak.
Jellemzően visszaesést produkálnak azok a cégek, amelyek szárnyaltak a koronavírus-járvány idején, amikor nemigen lehetett közlekedni, és az emberek sok pénzt költöttek a lakásukra. Ma viszont a drága benzin és élelmiszer viszi el a pénzt, a lakberendezés, az otthoni munkavégzés és szórakozás a prioritási lista végére került sok amerikai családnál - írja a CNN.
Egyelőre nem lehet tudni, mennyibe kerül a magyar adófizetőknek a 60 milliárdos beruházásból készülő harcjárműgyár. Az viszont már biztosra vehető, hogy a kormányzati kommunikációval ellentétben, a ZalaZone melletti Lynx összeszerelő üzemnek nem sok esélye van arra, hogy az itt készülő harcjárművek exportra kerüljenek.
A 4iG elnöke szerint 10-12 év alatt megtérül a Vodafone felvásárlása, hitelből és kötvénykibocsátásból teremtenék meg a pénzt a vételhez.
A Tedd a számlát a kirakatba elnevezésű akcióhoz bárok, éttermek, pizzeriák, fagylaltozók, ruhaüzletek is csatlakoztak.
A kolozsvári járaton a jegy ára egy útra 50 eurónál, a bukarestin 54 eurónál kezdődik.
A földmunkák száz napig tartanak.
Davor Filipovic a gázvételi és -eladási szerződéseket vizsgáltatná. Azt akarják megtudni, az üzleti partnereik milyen feltételek mellett állapodtak meg a horvát olajipari céggel.
A lánctartozások aránya is nőtt a GVI felmérése szerint.
A logisztikai szolgáltatók szövetsége új elszámolási rendszer bevezetését javasolja a tagjainak.
Már hűtik a kemencét, a dolgozók foglalkoztatását megvizsgálják szeptemberben.
Átlagosan 8 és fél perc késéssel szálltak fel a repülők Nagy-Britanniában tavaly, a Wizz Air 14 perces eredménye a lista utolsó helyét jelentette.
A Kifli az első nagyobb magyarországi cég, amely a futárainak kompenzáció helyett alkalmazotti viszonyt kínál, ha már nem katázhatnak.
A vállalat az érintett 400 oroszországi munkavállalóját viszont továbbra is támogatja.