Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az orosz Rosznyeftynek nem tetszik, hogy a német állam államosította az ottani telephelyeket.
Németország nemrég úgy döntött, államosítja az orosz Rosznyefty helyi cégeit, és megveszik a három legnagyobb német gázkereskedőt is. Robert Habeck hivatalának közlése szerint a lépésre az orosz–ukrán háború által felkorbácsolt energiakrízis miatt van szükség.
A lépésre most reagált az orosz vállalat. A Bloomberg beszámolója szerint a cég úgy véli, a németországi egységek lefoglalása törvénytelen volt, és minden lehetséges lépést megtesz majd a magántulajdon védelmében.
A Rosznyefty szerint 4,6 milliárd eurót fektetett a lefoglalt telephelyekbe, ezek kerültek most a német államkezébe.
A cég ugyanakkor közölte, továbbra is kész egy új szerződés paramétereinek megvitatására, amennyiben garanciát kap arra, hogy az általa szállított nyersanyagot ki is fizetik.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.