Alulfizetett munkásokkal fújhatjuk a gazdasági növekedést
 

Alulfizetett munkásokkal fújhatjuk a gazdasági növekedést

Kedvezőek a növekedési mutatók az Európai Unió északnyugati és keleti tagállamaiban, ahol egyre inkább szakmunkáshiány mutatkozik – állapítja meg a német Deutsche Welle, mely összeállításában egy cseh cég példáján mutatja be: a munkaerőhiány komolyan akadályozza a fejlesztési terveket abban a Csehországban, ahol a legalacsonyabb a munkanélküliség az egész Európai Unióban – mindössze 2,7%.

hvg.hu hvg.hu


Ezzel indul Paks II. építése
 

Ezzel indul Paks II. építése

A háttér-infrastruktúra, a felvonulási terület kiépítésével kezdődik a Paks II. projekt megvalósítása, elsőként 8 hektáron üzemcsarnokok, tárolóterek, betonüzemek épülnek – mondta Aszódi Attila, a paksi atomerőmű kapacitás-fenntartásáért felelős államtitkár.

MTI MTI












Parragh: „A kormánnyal tettestársak voltunk
 

Parragh: „A kormánnyal tettestársak voltunk"

A kamara elnöke nem bánta meg, hogy az ő javaslatára vitték le a tankötelezettség határát, és arról is beszélt, szeretné, hogy a középiskola előtt is felvételizzenek a gyerekek.

hvg.hu hvg.hu

Külföldön terjeszkedne a Magyar Posta
 

Külföldön terjeszkedne a Magyar Posta

A Magyar Posta is versenyben van az Urgent Cargus, a második legnagyobb román futárszolgálat megvásárlásáért – írta csütörtöki számában a Ziarul Financiar.

MTI MTI

Egy kicsit magyar is lesz majd a Lamborghini
 

Egy kicsit magyar is lesz majd a Lamborghini

Újabb, 1200 négyzetméteres üzemcsarnokkal bővül a bőrbevonatú autóalkatrészeket gyártó bonyhádi Schäfer-Oesterle Kft. üzeme. A létesítmény alapkövét csütörtökön helyezték el.

MTI MTI