Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
Mi szükség egy szupererő nélküli szuperhősre? Frank Miller megmondja.
Megszületése nem is lehetett volna időszerűbb (1939), hiszen a bűnözők elleni harc, a második világháború kitörésével hangsúlyosabbá vált, a szuperhősök iránti igény pedig a tetőfokára hágott. Ihlető akadt bőven, köztük Leonardo da Vinci ornihoptere, Dougles Fairbanks Zorrója, Superman és a detektív történetek titokzatos, tudós nyomozói.
Bár a háború végeztével Batman aranykora is leáldozott, a képregény születése óta történt átalakulásai lehetővé tették számára, hogy mint kulturális szimbólum fent maradjon. Történeteinek hangulata és valóságtartalma változhat ugyan, egy biztos bennük, a szereplő maga. A háború utáni boldogabb békeidőkben a képregény már kevéssé foglalkozott a szociális problémákkal, világa színesebb lett. Az igazságosztó nemesember figurája, aki éjszakánként védi a gyengét és támadja a gonoszt, maga oldalára állította a technikát, a kort, a modernitást is. Jobb híján, hiszen a többi szuperhőssel ellentétben semmi természetfeletti nincs benne. Most csaknem száz évvel később Batman újra a csúcson, hiába a nőellenességről és homoszexuális felhangról szóló vádak, hiába az eladási hullámvölgyek, a Denevérember ikonná vált.
Kosztümje tökéletesen illik Gotham City világába, ami a bűn melegágya, ahol folyamatosan kosz és bűz uralkodik. A város, amit New York és Chicago ihletett, ahol a fehérgalléros bűnözés ugyanúgy jelen van, mint a piti, pszichopata gonosztevők.
Batman fegyvere az ész- és ököljárás, de végső soron gúnyája is segítségére van, öve már a kezdeti ábrázolásmódokon is fegyverek tárháza. Az eleinte csak az áramot leszigetelő és védelmező ruha evolúciója során képessé vált áramot vezetni támadójába, páncéllal védi a szupererő nélküli szuperhős testét, emellett éjjellátó szemüveggel és gázszűrővel is felszerelték, szonár-szemüvege pedig képpé alakítja a rádióhullámokat.
De nem csak funkciója az, ami formálta a jelmezt, vele a köpenyt is, hanem az alkotók ízlése is. Így vált az eredetileg denevérszárnyra emlékeztető szárnyakból hosszú köpönyeg, amely szükség esetén ejtőernyővé alakul. Így lett a néhol kékes, lilás árnyalatban pompázó ruházatból fekete, letisztult páncél. Ezért lehetséges, hogy mikor 1986-ban Frank Miller megalkotta a The Dark Night sorozatot, a történet újra politikai felhangokkal tűzdelt, valósághűbb világba került. Nolan rendezőként követte a Miller-féle sötétebb, súlyosabb, noir hangulatot árasztó a városképet, ahol a veszély sokkal életszagúbb, a konfliktusok agresszívebbek.
Ki Batman valójában? Az elit tagja, multimilliárdos, aki a Wayne-villában látszólag a lehető legtávolabb áll az általa üldözöttektől. Az elit azonban épp úgy a gonosz és a maffia forrása, mint az utca népe, az álarcos igazságtevő pedig mindkettőben jelen van.
Batmant a bosszú és a veszteség hajtja, önjelölt harcos, aki ellenzi a gyilkolást, ezzel reprezentálva felsőbbrendűségét. Újra és újra előkerül történetében a bosszú, amelyet nem valaki, hanem valami, a városában burjánzó bűn ellen fogadott. Közben pedig kérdéssé válik, hogy Bruce Wayne az, aki Batman álarca mögé bújik, vagy fordítva.Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.