Újkőkori körárkokat és körülárkolt területeket kutatnak a régészek Baranyában
Római-kori utak a Pilisben?
A Pilis-Visegrádi-hegységben számos helyen találkozhatunk olyan utakkal, melyek eredete az idők homályába vész. Közöttük néhányról azt tartják, hogy még a római korban készültek - olvasható a Sírásók naplója blogon.
Római kori fogadó került elő
Az ókori Pannonián átvezető egyik legfontosabb római útvonalnak, a Borostyánkő útnak egy fogadója került elő a közelmúltban, Nemescsó közelében - olvasható a Sírásók blogon.
Árpád-kori falu Cegléd határában
Az 1241-42-es mongol pusztítás szörnyű pillanatképét őrizte meg számunkra egy 2005-ben Cegléd mellett talált, felgyújtott középkori ház, amely egy 11-13. századi falu részle volt - olvasható a Sírásók blogon.
Büntetőeljárás egy 1711-ből származó pénzérme miatt
A barabási rendőrök április elején négy személyt igazoltattak a tiszakerecsenyi határ meglehetősen eldugott részén. A fémkeresővel kutató személyekre a helyi lakosok figyeltek fel, akik határsértőknek nézték a gyanús idegeneket, így bejelentés alapján a határőrök tetten érték az illegális fémkeresést folytató személyeket - olvasható a Sírásók blogon.
Újkőkori településeket keresnek a régészek Békésben
Az alföldi táj meghatározó elemei azok a síkvidékből kiemelkedő ősi halmok, amelyek több ezer éves településeket rejtenek. Ezek sok száz év alatt jöttek létre, jellemzően a neolitikum második feléből és a bronzkor korai és középső időszakából származnak - olvasható a Sírásók blogon.