Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Az arckifejezés és az érzelmek közötti kapcsolat nem mindig olyan egyszerű, mint amilyennek látszik.
Az amerikai Tennesseei Egyetem munkatársai nem kisebb feladatra vállalkoztak, mint hogy átnézték az utóbbi ötven év tudományos anyagát, amelyben az arckifejezés és az érzelmek közötti összefüggést vizsgálták.
A kutatókat évtizedek óta megosztja a kérdés, hogy az arckifejezésünk kiválthat-e belőlünk specifikus érzelmet, például boldogabbak leszünk-e, ha mosolyra húzzuk a szánkat, vagy mérgesebbek, ha csúnyán nézünk.
138 kutatás több mint 11 ezer résztvevőjének kísérleti eredményeit végigfésülve arra jutottak, hogy az egymásnak olykor ellentmondó beszámolók eredője mégiscsak abba az irányba mutat, hogy arckifejezésünk kis mértékben, de valóban hatással van érzelmi állapotunkra.
Boldogabbak leszünk a mosolygástól, szomorúbbak a bánatos arckifejezéstől, és dühösebbek a morcos ábrázatunktól.
A Psychological Bulletin hasábjain nemrégiben közzétett tanulmány fontos mérföldkő a test és az elme kölcsönhatása körüli vizsgálódásban.
Fizessen elő a HVG Extra Pszichológia magazinra, most sokféle kedvezmény várja.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.