szerző:
dehir.hu
Tetszett a cikk?

Budapest után Debrecenben is van már ParaPark. A jelentkezőket egy képzeletbeli laboratóriumba zárják be, ahonnan egy órájuk van kijutni. Ehhez fejtörőket, rejtélyeket kell megfejteniük. Persze pánikgomb is van – írja a dehir.hu.

A ParaPark Gyurkovics Attila ötlete alapján először a budapesti Gondozó Kert romkocsma pincéjében nyílt meg. A jelentkező csapatokat ide zárják be, és egy óra alatt ki kell jutniuk onnan. A falakon visszaszámláló mutatja, mennyi idejük maradt: az út a szabadba ördöglakatokon, fejtörőkön és rejtett tárgyak felkutatásán keresztül vezet.

A kijutást ijesztő zajok, álfeladatok nehezítik, és a játék végére kiderül: tud-e a társaság igazi csapatként együtt dolgozni. Ha túl sok a vita, hamar elszáll az idő, és „bent ragadnak” a vállalkozók. Persze valójában senki nem marad bent. A játéktér be van kamerázva, a játékosokat folyamatosan figyelik, és ha nagyon elakadnak, képeket, feliratokat játszanak be nekik, hogy tovább tudjanak haladni. Persze van pánikgomb is.

A debreceni ParaParkot egy Kandia utcai ház pincéjében rendezték be – mondta a Dehir.hu-nak Rusvai István üzemeltető. Egyelőre egy pincehelyiségben lehet játszani, de a jövőben szeretnék bővíteni a pályát. Franchise rendszerben működnek, Budapestről hozták a nevet, a logót, és az ötletgazda, Gyurkovics Attila is ragaszkodott pár elemhez, de a pálya különbözik a pestitől.

Rusvai István elárulta: annak ellenére, hogy néha segítenek a játékosoknak, azért nem egyszerű a debreceni pálya. A vállalkozó csapatoknak körülbelül 60 százaléka jut csak ki időben.

Franciaország újabb, szélesebb körű európai csúcsot szervez, Kanadát meghívták, Magyarországot nem

Franciaország újabb, szélesebb körű európai csúcsot szervez, Kanadát meghívták, Magyarországot nem

Fekete nő játssza Jézust a Jézus Krisztus Szupersztárban 

Fekete nő játssza Jézust a Jézus Krisztus Szupersztárban 

Zelenszkij: Trump egy dezinformációs buborékban él

Zelenszkij: Trump egy dezinformációs buborékban él

A német választás után az AfD csatlakozhat a Fidesz EP-frakciójához

A német választás után az AfD csatlakozhat a Fidesz EP-frakciójához